• |
ide | kryesore

Presidenti i RMV: Prania e 5 mijë trupave të NATO-s në Kosovë garanton mospërhapjen e konfliktit

Lajme, Të fundit

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në një intervistë për një radio vendase, tha se prezenca e 5 mijë trupave të NATO-s në Kosovë është një garanci që kriza nuk do të përhapet në rajon dhe është mirë që Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtare të NATO-s, kështu që mund të parandalohet një konfrontim i drejtpërdrejtë midis ushtrive të Kosovës dhe Serbisë.


“Ka pasur situata të ngjashme edhe më pare, pa trupat e NATO-s atje, konflikti do të ishte përhapur. Së pari, do të kishte ka qenë një konfrontim i drejtpërdrejtë ndërmjet ushtrive dhe policisë së Serbisë dhe Kosovës dhe më pas kjo do të ishte përhapur në rrethinë”, tha Pendarovski.

1 Comment

  1. Ky flet percart, eshte me debil se Beromi yne.
    Cudi se si ju “gazetare” ju duket e rendesishme ajo qe thote ky.
    Qenkemi qare kot nga Nard Ndoka, keta presidentet, ja kalojne ku e ku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *