• |
ide | kryesore

CEO i Spotify flet për anulimin e podcastit të Meghan Markle

Paparazzi

CEO i Spotify la të kuptohej se podkasti “Archetypes” i Meghan Markle u anulua pas vetëm një sezoni sepse nuk përmbushte standardet e audiencës së tyre.


“Ne menduam se ishte e nevojshme të ndodhte një risi e re,” tha Daniel Ek së fundmi për BBC, kur u pyet pse gjigandi i transmetimit ndërpreu lidhjet me Markle dhe bashkëshortin e saj, Princin Harry, në qershor.Ndërsa Ek shpjegoi se disa aspekte të shfaqjes së Dukeshës së Sussex funksionuan, ai sugjeroi se ishin të pamjaftueshme. “E vërteta e çështjes është se disa prej tyre kanë funksionuar, disa jo”, shtoi ai.  Markle kishte publikuar vetëm 12 episode gjatë dy viteve e gjysmë përpara se shfaqja të ndërpritej.

Të dy Spotify dhe Archewell thanë në një deklaratë të përbashkët se ata “ranë dakord reciprokisht të ndahen dhe janë krenarë për emisionin që kemi bërë së bashku”.

“Spotify dëshiron të fokusohet tek njerëzit që drejtojnë audiencë të fortë, si Alex Cooper, Dax Shepard dhe Emma Chamberlain. Ka shumë krijues të mëdhenj që janë shumë të etur”, pohoi një burim i brendshëm në atë kohë. “Meghan dhe Harry janë shfaqur si dembelë dhe të vështirë.”

Markle thuhet se ishte e vështirë dhe do të bënte ndryshime në minutën e fundit gjatë procesit të redaktimit.  Megjithatë, ajo po  planifikon të vazhdojë të krijojë përmbajtje për podcast nën një shërbim tjetër transmetimi./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *