• |
ide | kryesore

Sia zbulon ndërhyrjen në fytyrë

Paparazzi

Sia zbuloi se së fundmi i është nënshtruar një ngritjeje të fytyrës ndërsa nderonte mikun e saj dhe kirurgun plastik të Beverly Hills, Dr. Ben Talei, në 2023 Daytime Beauty Awards.


“Unë jam një artiste që normalisht fsheh fytyrën time ,” tha këngëtarja e “Chandelier” para audiencës për paruket e saj të njohura që mbulojnë fytyrën e saj.“Kam bërë një lifting fantastik nga Dr. Talei. Ai është i jashtëzakonshëm dhe po bën shumë punë të mirë – dhe jo vetëm për yjet e popit ”, shtoi ajo teksa i dhuroi atij çmimin e arritjes së jashtëzakonshme në mjekësi.

Talei gjithashtu nuk kishte asgjë tjetër veçse gjëra të mira për të thënë artisten e nominuar për Grammy sapo u afrua në podium.

“Nuk e di nëse e dini se sa e mrekullueshme është Sia si person”, tha ai në skenë. “Ne kemi shumë miq të përbashkët dhe është gjithmonë tronditëse sa shumë thonë: ‘E dua, e dua, e dua. Ajo është e mahnitshme.”

Ai vazhdoi: “Ajo është me të vërtetë – siç mund ta shihni – një rreze e ndritshme dielli dhe ka lumturuar pa fund mbesatdhe nipërit e mi. Ajo i ftoi ata në shtëpinë e saj për një festë të madhe dhe e gjithë familja e do atë. Unë jam super mirënjohës.”

Sia ka deklaruar më parë se ajo zgjedh të fshehë fytyrën e saj për të ruajtur një nivel privatësie.

Ajo tha për New York Times vitin e ardhshëm: “Unë thjesht doja të kisha një jetë private. Një herë, ndërsa shoku im po më thonte se kishin kancer, dikush erdhi dhe pyeti, në mes të bisedës, nëse mund të bënin një fotografi me mua. Kaq mjafton, apo jo?”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *