• |
ide | kryesore

A$AP Rocky, në gjyq për akuzën ndaj tij

Paparazzi, Slider

Një gjykatës të hënën vendosi që A$AP Rocky do të dalë në gjyq për dyshimin se kishte qëlluar mbi një mik në Los Anxhelos në vitin 2021.


Rocky, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers, është deklaruar i pafajshëm për dy akuza për sulm me një armë zjarri gjysmë automatike, pasi dyshohet se ka qëlluar  në drejtim të një ish-miku jashtë hotelit W. në Hollywood më 6 nëntor 2021.Në gjykatë, një detektiv i Los Anxhelosit zbuloi kamerat në zonën ku dyshohet se ndodhën të shtënat. U shfaqën pamjet që tregojnë një burrë që duket si Rocky duke mbajtur një armë.

Nën marrje në pyetje, detektivi tha se oficerët nuk gjetën asnjë gëzhojë plumbash në skenë. Por viktima, Terell Ephron, i njohur si A$AP Relli, pretendoi se ishte kthyer në vendngjarje dhe kishte gjetur vetë gëzhoja.

Ephron – i cili pretendon se ka qenë mik i ngushtë me Rocky-n kur ata ishin më të vegjël – thotë se ai mbeti me lëndime  të lehta nga incidenti.

Në prill 2022, këngëtari i “Holy Ghost” u arrestua në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angeles në lidhje me çështjen në vazhdim. Rocky sapo ishte kthyer nga pushimet në Barbados me të dashurën e tij në atë kohë shtatzënë, Rihanna.

Nëse shpallet fajtor, reperi mund të përballet me 3 deri në 12 vjet burg, sipas Shouse California Law Group./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *