• |

Video/ Osako humbet në mënyrë të pabesueshme penalltinë: gabimi i bujshëm i japonezit

Osako

E bujshme penalltia e humbur nga Yuya Osako, sulmuesi i Vissel-Kobe, në ndeshjen kundër FC Tokyo, e vlefshme për javën e tretë të J-League (kampionati elitar japonez).

PENALLTIA E GABUAR

Ndeshja përfundoi me një fitore 1-2 (në transfertë) për Vissel Kobe. Kampionët në fuqi përmbysën epërsinë fillestare të vendasve pasi pjesa e parë kishte përfunduar me rezultatin 0-0. Kjo e favorizuar edhe nga gabimi i bujshëm i Osako nga pika e bardhë në minutën e 9′. Në fakt, i shfaqur te pika e 11 metërshit, ish-lojtari i Werder Bremen rrëshqiti në momentin e goditjes, duke e dërguar topin jashtë, shumë larg portës.

OSAKO KOMPLETON PËRMBYSJEN

Një gabim që në fund rezultoi i parëndësishëm, për shkak të rikthimit të Vissel Kobe, i kompletuar nga Osako, shënuesi i golit të fitores për kampionët në fuqi të Japonisë, tashmë në vendin e katërt (me 6 pikë) pas humbjes së javës së kaluar ndaj Kashiwa Reysol.