• |
ide | kryesore

Sekuestroi pronat e Habilajve, Arta Marku transferon Hajdarmatajn në Pogradec vetëm një ditë më pas

Lajme, Të fundit

Prokurori Besim Hajdarmataj ka firmosur sekuestrimin e pronave të Habilajve dhe anëtarëve të grupit të tyre.

Krimet e Rënda sekuestrojnë pasuritë e Habilajve, miliona në toka, apartamente e makina 

Vetëm një ditë më pas, Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, vendosi të transferojë në Pogradec Hajdarmatajn, i cili po heton edhe ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Vetëm pak ditë më parë Mali i Zi provoi me fakte se Saimir Tahiri kishte udhëtuar me jaht drejt Italisë bashkë me persona të tjerë, duke e plotësuar me prova të reja dosjen kundër ish-ministrit të Brendshëm, i akuzuar për trafik droge bashkë me kushërinjtë e tij, Habilaj.

 

7 Comments

 1. ceshte kjo genjeshter kaq e madhe ???

  Sekuestrimet behen vetem me vendim gjykate .
  Prokuroria nuk firmos asgje per sekuestrime , ajo thjesht duhet te vertetoje fajsine e te dyshuarit.

  Po pse o Bushat kurva genjen naivet ? Pse je kaq i lig ?

 2. vete lapsi ne lajmin me perpara thote @

  @ Pas kerkeses te paraqitur nga ana e Prokurorise Per Krime te Renda Tirane (BAZA LIGJORE; Nenet 3-7, 11, 12, 14 dhe 15 ligjit nr.10192, datë 03.12.2009 “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar, trafikimit dhe korrupsionit nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë ) ,nga ana e Gjykates se Shkalles pare Tirane , eshte vendour :,,,,,,,@

  pra prokuroria e kerkon duke e arsyetuar dhe gjykata vendos nese e sheh te arsyeshme.

  Nuk ‘ firmos prokuroria dhe nuk sekuestron prokuroria’

 3. Kane lezet keta shpellaro-komentuesit e Berishës, jane vene ne radhe si nuse e hedhin valle me ndonje shpresë se kushedi behet hataja e ndoshta nuk i merr lumi ashtu sic e meritojne. Harrojne qyqaret qe do kthehen shume shpejt ne ato shpellat e tyre, ku e kane vendin bashke me kafshet e tjera te pyllit…

 4. Ti, qelbesira e qelbesiresRama, qe na u hiqke qytetar i pallatit te surrelit, dukesh qe je nje koqe e lales, nje funderrine e kohes qe ke mbetur qe nga ata kobezite e kombit, e me ate fjalor shpellash qe ti thua, kujto ate gunen tende qe e vishje e se laje deri sa vdisje, apo si gangstere, hajdute, e lapanjoze, keni urrejtje krahinore, dhe e shprehni nepermjet politikes kuqale qe ashtu sic e keni patur. Bandite te kohes, katila , mafize, ju edhe femijet, e grate i shitni, ore te degjeneruar, ashtu e keni bere, ashtu siedhe ky qe ju udheheq,, Dhe me simbolin qe na del GR, dukesh qe je , nga ata qe hane buken e shqiperise, e bejne duan e greqise,,,zkerrma te kohes,,,,,percares.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu