• |
ide | kryesore

Shkodër, gjykata lë të lirë mjekët e arrestuar për shpërdorim detyre

Lajme, Të fundit

Gjykata e Shkodrës liron mjekët e spitalit të Shkodrës të arrestuar dy ditë më parë për akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

Ndaj tyre u dhanë masa të lehta sigurie, jo arrest me burg.

Ndaj mjekut Luan Dragusha u dha masa e sigurisë “Liri pa kushte” ndërsa për të tjerët u dha liri kundrejt garancisë pasurore.

Ndërsa seanca e vlerësimit të masës së sigurisë u mbajt me dyer të mbyllura jashtë gjykatës ishin shumë infermierë dhe familjarë që mbështesin të arrestuarit.

Ish drejtori i spitalit, Përparim Cela, mjeku Luan Dragusha, infermieri Renato Kepi, farmacistja Karmen Kaçulini, ishin të parët që janë sjellë në gjykatë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu