• |
ide | kryesore

Prokuroria sekuestron pamjet e videos së publikuar nga Salianji në Opinion

Lajme, Të fundit

Prokuroria për Krimet e Rënda ka sekuestruar videon e transmetuar mbrëmë në programin “Opinion”, ku shfaqej Fredi Alizoti. Oficerë të Krimeve kanë shkuar në selinë e PD ku kanë bërë administrimin e materialit filmik, në cilesinë e provës materiale.

Sipas Prokurorisë, Fred Alizoti luajti rolin e imituesit të zërit të Agron Xhafaj. Ndërkohë mësohet se oficerët kanë shkuar edhe në ambientet e televizionit  ku u publikuan pamjet e deputetit të Partisë  Demokratike.

Në pamjet e transmetuara, Alizoti nuk ishte në dijeni  se po regjistrohet dhe thotë se është marrë në makinë nga Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe është dërguar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në mënyrë që të pranojë versionin, i cili i shkon për shtat mazhorancës.

“Je me ne, apo me ata”, i ka thënë  fillimisht Veliu, Alizotit. Alizoti shprehet se e ka takuar edhe  Balla me dy persona të tjerë. Ai tregon  sesi po i bëhej presion që të pranonte se ishte ai që kishte folur si Agron Xhafaj në bisedën me “Babalen”.

9 Comments

 1. shifeni tv e ram qelbesires hedhin zjarr stalini per te mbrojtur qelbesirat e tyre,prin report tv,7,top leshi,abc news dhe 24 ter diten perserisin fjalet e alizotit te detyruar e jo alizotit te vertet .mut njerz

 2. agron heshtje e vdekje ,si po ja kalon ne burg goni,po te shitet kanabisi me sa po shofim me lezet,vetem dje goni kishe nisur per ne itali 550 kilogram ,ku i ruaje goni ne byth te vllaut fatmut xhafes apo ne byth te rames.se pardje vellau yt tha se nuk kishte me kanabis,po ato 115 kilogramet ne greqi ti ruakjti nena e erion velis apo ishte nena e rames se leto ju ben dasmat juve.trego goni pse nuk vjen prokurori tek ty na byth te ka qi apo qfare ka se babalja kar ju dha.ani goni se kungulli nuk rrin gjithmon mbi uj,prishet dikur e dihet qfar behet mut qenefi i negjmijes.
  perpara RIDHJERJE.

 3. goni si ju duk m.ti qe ty e rames alizoti ju boni ,ishte mjalt si i rames apo ishte m.t alizot.vazhdo goni se fatmuti te mbron.

 4. Cilado prokurori në botë në një rast të tillë, do të thërriste menjëherë personat që përmenden në videopërgjim, aq më tepër sepse video kishtë një audio krejtësisht të kjartë e nuk kishte nevojë që të çohej nëpër laboratore për ta deshifruar. Biseda është transkriptuar e plotë duke mos pasur asnjë fjalë të pa kjartë.
  Është audio-video më cilësore që kemi degjuar deri tani për bëmat e rilindasve të socializmit.

 5. Vetëm Muç Nanoja mesa duket i kishte veshët të zëna me dyll e jo vetëm para se ta dëgjonte, por edhe pasi u dëgjua biseda, gjithë inatin e kishte me deputetin e PD që ja menderosi atij e Lorencit gjithë servilizmin për Ramën.

 6. Ky qe komenton si i paemer, punon si komentues politik ne favor te biznesit te Saliut PD, bashke me ari (me K perpara) jane sevilat me te medhej te Saliut.
  O kurva, gjini ndonje pune tjeter per tu ushqyer, dhe beni komente jo politike.. Te gjithe e dine se kush eshte Saliu dhe PD, e shkaterruan shqiperine si te pa meshire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu