• |
ide | kryesore

Tre shenjat e Horoskopit që nuk rrinë dot pa bërë seks

Stil

Secila shenjë e Horoskopit ka disa karakteristikat e saj, por studiuesit e astrologjisë kanë vënë re edhe dallimet e tyre në prirjet seksuale. Në një studim të fundit janë veçuar tri shenja që nuk rrinë dot pa bërë marrëdhënie seksuale. Dashnorë të mrekullueshëm dhe mbrëtër të seksit janë veçuar: gaforrja, akrepi dhe binjakët.

AKREPI


Akrepët janë në përparësi kur është fjala për seksin dhe epshin. Akrepët rrezatojnë joshje dhe lehtësisht i bëjnë për vete partnerët. Ndodh shpesh që dashnorin ta fusin në lojën e tyre. Janë të aftë t’i kënaqin partnerët me kërkesa të shumta të imagjinueshme dhe të paimagjinueshme. Thuhet se seksi me ta është i paharrueshëm. Akrepit i pëlqen të provojë eksperienca të reja. Nuk i shpalos lehtë aspektet e fshehta seksuale të karakterit të tij, por i tregon ngadalë-ngadalë. Çdo aktivitet i tyre seksual karakterizohet nga spontaniteti dhe pasioni i fortë. Këta njerëz kanë një temperament shpërthyes.

GAFORRJA

Emocionet dhe epshi te ta janë të lidhura ngushtë, daj në seks fusin energji të mëdha dhe i japin rëndësi. Duke pasur parasysh sa shumë e angazhojnë veten në marrëdhënie seksuale, kanë prirje për maratona seksuale, duke ofruar përvoja të paharrueshme për secilin partner. Intuita e tyre u tregon nevojat e partnerit në shtrat dhe mundohet që ta bëjnë të lumtur. Kjo nuk është shenja e cila pëlqen të lidhet me zinxhirë dhe të fshikullohet. Gaforrja kërkon siguri, kështu që merreni shtruar dhe bëni atë që ju pëlqen. Gaforrja kërkon besim, stabilitet dhe siguri. I pëlqen errësira dhe seksi pas konsumit të një vakti të mirë në vende të rehatshme, larg syve kureshtarë. Është romantike, e ndjeshme dhe tepër e përkushtuar. Bën gjithçka për të pasur një partner sa më të gëzuar dhe besnik. Zgjedhjet e gabuara e rrëzojnë psikologjikisht duke i ulur vetëbesimin.

BINJAKËT

Dëshirojnë të flirtojnë, madje edhe kur janë në lidhje serioze, dhe kanë prirje për tradhti. Pas pamjes misterioze dhe elegante që kanë shpesh, në realitet janë shumë sensualë dhe pasionantë. Fantazitë e tyre i bëjnë realitet, edhe pse parapëlqimet e tyre jo rrallëherë trondisin. Binjakët kërkojnë më shumë se një shtrat të mirë. U pëlqen të tregojnë histori dhe nuk janë kurrë të mërzitshëm. Kanë nevojë për një partner me të cilin të ndihen të gjallë. Ata e duan shumë llojshmërinë, spontanitetin. Bëjeni në një vend ku mund të ndiheni si i mbërthyer. Pëlqejnë sfidat, të ndaluarat, dashnorët e palodhur dhe të paraqitshëm. Krijojnë lidhje paralele për të fituar përvojë. E shkojnë seksin si ripërtëritje dhe nevojë fizike. Binjaku do t’ju paraqesë lehtësisht botën e vet perverse midis të cilave janë të preferuara – lidhjet, xhirimi me kamera apo prania e personit të tretë. Jo rrallë janë të gatshëm edhe për seks në grup.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu