• |
ide | kryesore

VIDEO/ Pamjet që po thyejnë rrjetin, babai dënon vajzën 10 vjeç për shkak te bulizmit

Syri i Lapsit

Një baba nga Ohajo, SHBA, bëri të bijën e tij që të ecte 8 kilometra deri në shkollë si ndëshkim pasi ajo kishte ngacmuar dhe tallur fëmijët e tjerë. 10-vjeçarja Kirsten u pezullua 3 ditë nga autobusi i shkollës për bulizëm.

Matt Cox, babai i saj, vendosi që t’i jepte një leksion. Ai e bëri që të ecte të bijën në temperatura 2 gradë për kilometra të tëra. Videoja është klikuar mbi 15 milionë herë në Facebook.

“Bulizmi është i papranueshëm. Kjo është mënyra ime e vogël për të ndaluar këtë në shtëpinë time. E di që shumë prej jush nuk jeni dakord, por po e bëj se ndjej se duhet t’i mësoj vajzës sime një mësim”.

Ai thotë se vajza e tij e ka marrë leksionin dhe ka reflektuar. Kirsten e pranon se edhe ajo ka qenë viktimë e bulizmit dhe e di se si ndjehesh.

3 Comments

 1. O gazetare injotante!
  Nga i perktheni keto lajme, nga italishtja? Thuhet dhe shkruhet “Bullyism” ne anglisht ose “bullizëm” ne shqipen e bastarduar.
  Akoma nuk e dini qe italianet e ca shtete te tjera nuk e kane tingullin [ll]????
  Ngelet duke thene Ilary klinton, kafe Ili, bulizem…..
  Po Presidentit Klinton pse s’i thoni “BIL”???
  Se del fjale vulgare? Ketu e gjeni tingullin [ll], ëë?!
  SHQIPTOHET “KAFE ILLI”, HILLARY DHE BILL, BULLIZËM”, etj

 2. O gazetare injotante!
  Nga i perktheni keto lajme, nga italishtja? Thuhet dhe shkruhet “Bullyism” ne anglisht ose “bullizëm” ne shqipen e bastarduar.
  Akoma nuk e dini qe italianet e ca shtete te tjera nuk e kane tingullin [ll]????
  Ngelet duke thene Ilary klinton, kafe Ili, bulizem…..
  Po Presidentit Klinton pse s’i thoni “BIL”???
  Se del fjale vulgare? Ketu e gjeni tingullin [ll], ëë?!

  SHQIPTOHET “KAFE ILLI”, HILLARY DHE BILL, BULLIZËM”, etj
  MESONI SHQIP SE NGELET RRUGEVE, TE BOTES DHE SHQIPERISE

 3. 10 vjeçe, 8 km në këmbë, e detyruar nga një person madhor për denim…
  Ti thuash dhunë është pak..
  Nqs kjo është e vertetë mensoj se i ati qe ka bërë këtë do të hetohet dhe denohrt për dhunë në dëm të të miturve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu