• |
ide | kryesore

VIDEO/ Vajza protestuese që u bë hit me sloganin e saj

Arkiva, Të fundit

Studentja e vitit e 6-të në Mjekësi Inva Mamica deklaroi se vjen nga një fakultet ku po ndodh hemorragjia më e madhe e studentëve, ku dhe prodhohen mjekë për Gjermaninë.

Mamica tha në studion e emisionit ‘Opinion’, se në një brez studentësh prej 300 vetë, të gjithë duan të braktisin vendin.

Ajo shprehu edhe arsyet se pse studentët nuk pranojnë të futen në dialog me kryeministrin.

Sipas saj, prej gjashtë vitesh që studion në Universitetin e Mjekësisë, s’ka vënë re asnjë përmirësim të cilësisë së mësimdhënies që sot të jetë një studente e mirë dhe nesër një mjeke e aftë.

5 Comments

  1. He pse heshtni komentaxhinj merobaziste e cendrifugiste?
    S’po ju pelqen e verteta? Po fshiheni akoma pse çitjaneve te Liderit Suprem?

  2. po qfare student jan keta ore,lejojn nji qelbesir dhjerje stalini ti quaj dele,lop,viqa,derra etj.rama jo 8 kerkesa ju plotson studenteve per te shpetuar karrigen e kriminelet e tij,sajmir tahiri,xhafa,balla por 80 kerkesa,madje ju jep grazis 5 grat e tij,erionken,nikollen,madje dhe gregorin e zahon.

  3. bravo studentet na perfaqsojen ne gjithe shoqerine shqiptare qe keta e kane masakruar ne menyren me te keqe jemi me keq se vendet afrikane jane hajdudat me ordinere qe ka njohur historia

  4. cdo gje e ka nje fillim me duket dhe ky sistem korruptiv do bjere nga kjo nisje i uroj studenteve greve te mbare dhe shendet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu