• |
ide | kryesore

Flet Jozefina Topalli: Çfarë mendoj për bojën që Paloka i hodhi Ramës

Lajme, Të fundit

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka komentuar aktin e deputetit të PD-së, Edi Paloka i cili një javë më parë spërkati me bojë kryeministrin Edi Rama në sallën e seancave plenare. Ajo është pyetur nga fëmijët e programit “Në kurthin e Piter Pan” në Tv Klan për këtë ngjarje. Topalli tha se kjo ishte një ngjarje e shëmtuar.

“Unë jam e bindur që në parlamentin e fëmijëve nuk ndodhin kurrë gjëra të tilla. Parlamenti është tempulli i demokracisë dhe nuk thuhen gjëra të papranueshme dhe nuk bëhen gjëra të papranueshme” – tha Topalli.

Ajo u pyet edhe se si ndihet tashmë që është jashtë politikës.

“Kjo është pyetja më e vështirë. Është më mirë që jam sonte me ty këtu dhe me këta fëmijë të mrekullueshëm sesa diku tjetër” – e kaloi Topalli me një batutë.

“Unë do të doja të kishim një parlament me të rinj dhe të reja të talentuar që i përkushtohen interesit të përgjithshëm dhe jo atij personal. Nuk është e thjeshtë” – tha ajo. ©LAPSI.al

19 Comments

 1. Jozefine na rrofsh noc rrokun !Sa here jane keq monstrat te therrasin ne apel,leshon muterimun e radhes e prape do dalesh ti,do kerkosh serish te mos votojne partine demokratike…..,mosmirenjohese e piste !

 2. Mbylle gojen ti zgjebarak shpellar,ti qe akoma nuk di te lahesh kurve,shko meso si te lahesh meso si te behesh qytetar pastaj fol per jozefinen,bythqire

 3. Nuk te shkon Ty Jozefine,to ishe njeriu me I keq ne PD,te kujtohet “nxirreni prej leckash”,arrogante dhe hajdute.Turp per Ty.

 4. Kuckat e Velise, e sigjithenje lugati i sektit, me komentin e perditeshem Ipaemer, qe tashme e ka vertetuar morrin qe ka ne koke e shpirt, po na perkrah JOzefinen,, sepse po ua mba ison rrugecerve kuqale, kjo pak e habiteshme, nejse, por qe te na tregosh kulturen, e demokracine parlamentare ti qe nuk te kane munguar batutat e rendometa, eshte hipokrizi, e nese je, apo shtiresh per interesa, apo inatet e tua, ti qofsh qe flet e komento ne ate menyre. Me demonstratat, protestat, thuaj si te duash u tregua se populli nuk mund te mashtrohet e te genjehet, se ju nuk e keni me marreveshje perjete kete popull qe ta vertiteni, sipas shijeve politike tuajat, dhe merr shembull, e e dukate demokratike nga keta qe sot po drejtojne opoziten, se me te rinj se ti, apo ju qe e shkaterruat jane, prandaj nuk kuptojme se c;te rinj kerko zonja qe te rregulloi politiken e gjate te shkaterrimit, pjese e se ciles ka qene edhe vete. Me mire te rrije ne ndonje ballkon, e te sodise, e te mendoi per niperit, a mbeskat, se politikes i ka vene shtupen.

 5. Kuckat e Velise, e sigjithenje lugati i sektit, me komentin e perditeshem Ipaemer, qe tashme e ka vertetuar morrin qe ka ne koke e shpirt, po na perkrah JOzefinen,, sepse po ua mba ison rrugecerve kuqale, kjo pak e habiteshme, nejse, por qe te na tregosh kulturen, e demokracine parlamentare ti qe nuk te kane munguar batutat e rendometa, eshte hipokrizi, e nese je, apo shtiresh per interesa, apo inatet e tua, ti qofsh qe flet e komento ne ate menyre. Me demonstratat, protestat, thuaj si te duash u tregua se populli nuk mund te mashtrohet e te genjehet, se ju nuk e keni me marreveshje perjete kete popull qe ta vertiteni, sipas shijeve politike tuajat, dhe merr shembull, e e dukate demokratike nga keta qe sot po drejtojne opoziten, se me te rinj se ti, apo ju qe e shkaterruat jane, prandaj nuk kuptojme se c;te rinj kerko zonja qe te rregulloi politiken e gjate te shkaterrimit, pjese e se ciles ka qene edhe vete. Me mire te rrije ne ndonje ballkon, e te sodise, e te mendoi per niperit, a mbeskat, se politikes i ka vene shtupen.

 6. Mere Patozin dhe Majlinden-shko beni nje treshe andej nga liqeni moj -Jozefine-sepse nuk kini pune tjeter tani vetem per te vjelle vrer ini per -PD-ne.Tani e zhvlevtesuat veten tuaj e bete -Zhele-.

 7. Veçanërisht tani me veprimin që bënë deputetët e opozitës duke djegur vullnetarisht mandatet e tyre, Jozefina nuk duhet të dilte e të pralliste për “kalamaj”.
  Ishte ai “kalamai” siç e quani ti e Rama që shkoi në çdo qytet dhe brohorisnin e që mbushën Bulevardin e Tiranës me thirrjet Rama ik.
  Ty të vikërka keq si Spiropali për Sënderbeun lakuriq., se ja leu me bojë Paloka ate gojën e tij që nxjerr vetëm fëlliqësira.
  Paskam gabuar shumë që tek Jozefina shihja një grua me shpirt demokratik e kundërshtare e reptë e komunizmit.
  Ti qenke e një niveli edhe më të ultë se Gjushi i Durrësit.

 8. O stalini treshe e mire eshte edhe Basha,Salijani dhe Balliu se nuk kane nevoje per femer se jane vete gay aktive dhe pasive…

 9. Po pluraliste eshte se kane Monen e leshelise,po nuk ju duhet se kane marre nga shoqeria civile zogun e Tiranes per te qene akoma me pluraliste…

 10. Topalli,Taulant Balla eshte nje ndyresire,por ti je po aq e peshtire ne shprehjen tende : …. per leckash e perjashta…
  Ti Topalli ishe Spiropali e PD se asgje me shume, nje sherbetore pa dinjitet e Liderit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu