• |
ide | kryesore

VIDEO thyen rrjetin/ Mertens i fut gishtin nga pas kundërshtarit

Syri i Lapsit

Në sfidën e Napolit me Parmën, përveç fitores së thellë se napoletanëve me 0-4, gjatë lojës është vënë re dhe një episod qesharak mes lojtarëve të të dyja ekipeve. Kur Parma do të gjuante një goditje dënimi dhe muri mbrojtës ishte duke u vendosur nga Napoli, Mertens ka pasur një “ide” gjeniale duke i futur gishtin nga pas mbrojtësit Granjolo. Lojtari i Parmës e ka ndjerë këtë prekje dhe ka kapur dorën e belgut, i cili e ka përqafuar dhe ka filluar të qeshë. Kjo video në pak orë është bërë virale në rrjet dhe ka shkaktuar jo pak të qeshura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu