• |
ide | kryesore

I kërkuar për vrasje në Vlorë, shqiptari gjendet në autobus në Francë

Lajme, Të fundit

Prej kontrolleve të policisë në kufirin që ndan Italinë me Francën është identifikuar dhe arrestuar një i kërkuar shqiptar mbi të cilin rëndon akuza e vrasjes, për një ngjarje të ndodhur në qershorin e 2018 në qytetin e Vlorës.


Policia italiane dhe ajo franceze e ndaluan shqiptarin rreth ores 09:30, në një autobus që ishte drejtuar për në shtetin trans-alpin.


Ai tentoi të arratisej duke u përpjekur të kalojë tunelin në këmbë, por është ndaluar nga forcat e rendit.

Pas ndalimit janë njoftuar edhe autoritetet shqiptare, të cilat kanë lëshuar edhe urdhërin e ndalimit ndërkombëtar.

I riu, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, rrezikon rreth 25 vjet burg.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu