• |
ide | kryesore

Prapaskenat/ Zbardhet plani Rama-Veliaj për të larguar vëmendjen nga protesta e opozitës

Kryesore, Lajme

Shtyrja e festimeve për Ditën e Verës në Tiranë nga kryebashkiaku Erion Veliaj nuk ishte thjesht dhe vetëm një çështje që lidhej me kushtet atmosferike. Veliaj deklaroi se do të kishte reshje shiu. Sajoi më pas një tip sondazhi në faqen e tij në Twitter ku pyeste qytetarët nëse ishin dakord që festimet të zhvendoseshin për ditën e diel në 17 mars. Natyrisht që sot në Tiranë kishte vranësira dhe shi të lehtë. Por zhvendosja e festimeve për ditën e diel ka edhe një sfond tjetër politik. Këto festime vijnë një ditë pasi opozita do të organizojë një tjetër protestë të madhe në bulevard përballë Kryeministrisë.

Pas kësaj ngjarje Edi Ramës i duhet një event i madh për të treguar simbolikisht një Shqipëri tjetër, jo thjesht për konsum të brendshëm por edhe për opinionin ndërkombëtar. Ai kërkon që përmes aktiviteteve të shumta që janë programuar nga Bashkia Tiranë për 17 marsin të sfumojë protestën e opozitës që do të mbahet të shtunën. Kryeministri dhe kryebashkiaku nuk janë ndalur thjesht tek zhvendosja e festimeve për Ditën e Verës një ditë pas protestës. Edi Rama është angazhuar personalisht për të shndërruar këtë ditë në një antimiting të madh kundër opozitës dhe për të zhvlerësuar deri diku kauzën e saj.

Burime të Lapsi.al mësojnë se Rama ka thirrur në një takim disa prej ministrave të tij dhe u ka kërkuar që të organizojnë aktivitete për Ditën e Verës në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, madje ata duhet të dalin edhe vetë me familjarët në shesh. Bashkëngjitja e ministrive në aktivitetet e Bashkisë Tiranë bëhet me qëllim për të demonstruar më tepër masivitet dhe pjesëmarrje të lartë. Kështu, disa prej ministrive janë duke përgatitur evente të tyre me rastin e Ditës së Verës.

Kjo përpjekje e kryeministrit për të zhvendosur vëmendjen nga protesta e opozitës nuk ndodh për herë të parë. Edhe në 16 shkurt teksa opozita po protestonte në Tiranë, Edi Rama bëri të njëjtën gjë në Vlorë. Ai mblodhi me autobusë mbështetës dhe punonjës të administratës nga të gjitha bashkitë e jugut, për të treguar nga Sheshi i Flamurit se ai gëzon mbështetje të madhe dhe se opozita nuk është populli, por sipas tij një pakicë e dëshpëruar për pushtet dhe e frikësuar nga reforma në drejtësi. Me ndihmën e Erion Veliajt dhe ministrave të tij të bindur, Edi Rama do të mundohet të bëjë të njëjtën gjë edhe të dielën, por kësaj here në një formë tjetër, duke u kamufluar pas festimeve për Ditën e Verës.

©LAPSI.al 

29 Comments

 1. Ta gjejme Kreun e Ridhjeres ne pidh te bubit ne Berat dhe ta ekzekutojme kurven njelloj si babain e tij shpirteror Bythqir Musolinin!!

  1. O Tonin KaRALLOI mos u bej pall dhe ha mut kot se dhjaks je.Ju te hani mutin nate e dite bashke me Andi Bushatin qe nuk i del e keqja nga shpirti deri sa ta shohe Ramen poshte por Rama ju qi te gjithve para e mbrapa ty edhe shume si Andi qe jane ngritur ne kembe dhe shpresojne so do vije koha e KRIMINELIT ME DAMKE SALI BERISHA. Mos u merzit se shpejt Berisha do ja[pe llogari per krimet e panumurta qe i ka bere shqiptareve.Me vjen keq qe Andi Bushatit nuk i takon te flase keshtu pasi vjen nga nje familje komunistesh dhe duhet te mbaje paanesine e jo te behet bythelepires i Berishes dhe opozites.

 2. Ju të lapsit po jepni lajm apo ëndrrat që shihni? Apo keni qenë bashkë me Ramën e Veliajn për të bërë këtë plan? Ç’është kjo lloji analize?

  1. Kjo lloj anal-ize ( fantazi) eshte si ushqimi i perditshem per trushpelaret e ketij portali.
   Keto ne gjuhen e gazetgarise quhen ‘laksative’ qe ju jepet nje grup te caktuar komentuesish ne menyre qe ata te fillojne te dhjesin nga goja ate qe ju mban zorra e trashe. Dhe ne kete menyre propaganda e dhjere dhe me ere te keqe behet direkt me anen e komenteve.

 3. Une lashe pa ujitur hashashin se do binte shi. O ta qifsha Ajolen me vrime te shurres. E di sa dem me ke bere mor te qifsha fusing.

 4. Pse nuk ia kërkoni hapur popullit “mos dilni në festime se prishet imazhi i protestës” ? Pse nuk i thoni opozitës ” lërëni protestën se nuk fitoni gjë e kthejuni debatit konstruktiv e institucional dhe bini dakord të ndryshoni sistemin zgjedhor”? Kjo do të ishte më frytdhënëse!

 5. Normal. Edhe nje gomar me nje vesh e kupton qe sikur protesta te ishte me 31 korrik, lali llumi do ta festonte Diten e Veres me 1 Gusht!

 6. Sa te zgjuar ju te lapsit dhe bashke me ju shpellaret me emra te rinj por me trute e arit stalinit zigurit xixa fax dhe byroisti I pd,shperndahuni dhe hypni njerez neper autobuza furgona anije karroca aeroplan dhe sillini qe ti shoh per here te fundit agjenti I udb salihu

 7. Komenti me stropio, e me kazan, eshte i ketij zgjyres se tepsise se sektitRama, Ipaemer. O kuqal, biri kurvit, po pse pak here kane komplotuar keta? Po a s;jane keta qe po na mashtrojne qe nga 6 vjet, e vetem perralla e selfie bejne? Po sjane keta qe bejne kompllote ne dem te opozites qysh se jane ne pushtet? Si kujto ti o legeni shurres se psikopatit, qe njrezit nuk i kane njohur keto dy fytyrat e ndyra politike nga bemat e tyre/?Po ti Ipaemer, ngele pyke, e aty do kalbesh, por ne s;kemi c;te bejme. Ruaj ate vend pune qe na ke, se me komentet e justifikon diten e punes, se ndryshe ata kontrrolloret e portaleve tuaj , po qe se nuk thua ndonje koment , qe te shashe opoziten e komentuesit , te presin diten e punes.

 8. Keta jane nga ajo rrace qe edhe vitin e ri nuk do e festojne ne 1 Janar por ne 10 po pati proptesta duke hamendesuar dhe ngritur alibira te ndryshme nga ata monstra jane felliqesirat.

 9. Jane bere kaq bajate me keto strategjite e propagandes, ju ka dale boja fare tani. Gjithe ai investim i propagandes on line dhe gjithe publikun e internetit e kane kunder. Nje tallje e madhe masive ka plasur gjithandej. . Ky i vogli esht diskretituar fare .brenda nje kohe te shkurter. Ky eshte objekt talljeje dhe neverie edhe pa dale fare ne mexhelis, sic ben keto kohe. Keta mund tja dalin te rrine ne pushtet , se kush nuk ndenji po bere lek e vjedhje votash. Ja doli berisha te rrije 8 vjet ..do ja dalin dhe keta, problemi eshte qe kaq te peshtirre e te urryer sa keta , nuk eshte larguar askush. Keta jane rasti kur propaganda e shfrenuar qe bejne perdite u eshte kthyer ne armikun nr 1

 10. Xixa e pallove motren mbasi e mbrojte me integritet salihun dhe lulune,ja lepive bythen saliut mbreme qe ta zere gjumi

 11. Sa poshte kane rene motrat.Nga burime te sigurta. ja kane marre ne goje gjithe administrates qe te dilnin ne shesh ne daten 17.

 12. Përshëndetni të gjithë, emri im është Safa El Sadat, unë jam i martuar për 20 vjet me burrin tim dhe kemi dy djalë, Plaku një 16 dhe më i ri është 11 vjet. Burri im më donte shumë, por arriti në një pikë kur ai përfshihej në marrëdhënie me një grua që është bashkëpunëtore e saj. Unë kurrë nuk e imagjinova atë, por në njëfarë mënyre qëndrimi i tij ndaj meje dhe fëmijëve u ndryshua, vonesa e tij nga puna më bëri të mendoj për këtë çështje, Edhe në përvjetorin e 20-të të Ditës sime në marsh, unë mbaj veten larg seksit ndërsa premtojmë ta bëjmë atë në Dasma Ditën e përvjetorit, 15 ditë para përvjetorit të Dasmës, ai rrëfeu se po ai kishte marrëdhënie seksuale me bashkëpunëtorin e tij. Ai e solli atë në shtratin tim kur isha jashtë për punë, do të thotë se ndjenjat e mia ishin krejtësisht të pavlerë ndaj tij, gjendja ime mendore është plot agoni, mendoj se nuk mund ta harroj dhe ta rimëkëmbja dhimbjen, kjo grua ishte në kontroll të plotë ajo dhe kurrë nuk kam dashur ta bëj me Dhunën, ajo dëshiron të fitojë mbi mua pasi ajo është e divorcuar, ajo tha se ishte xheloz për marrëdhënien tonë dhe ajo do të më rrënojë duke e marrë burrin tim. Unë kisha për të diskutuar atë me një mik që më kërkoi për të gjetur një magji spell mirë, para së gjithash kurrë nuk kam besuar në këtë drejtshkrim Cast, por unë duhet të provojë atë deri kur kam ardhur në email PROPHET NOSA UGO në internet në lidhje me mënyrën se si ai ka ndihmuar kaq shumë njerëz që të marrin shpinën e tyre dhe të ndihmojnë në rregullimin e marrëdhënieve dhe t’i bëjnë njerëzit të lumtur në marrëdhëniet e tyre dhe disa tregime të tjera lidhur me sëmundjen shpirtërore dhe më shumë, i shpjegova situatën time atij dhe ai më ndihmoi të kryej disa lutje, disa Herbs dhe rrënjët dhe një sakrificë të vogël që bëra, dhe brenda 7 ditëve ai u kthye për të kërkuar falje dhe kjo ishte vetëm një mrekulli për mua, jam i lumtur që më ndihmoi mua dhe mund ta them me krenari se burri im është tani me mua përsëri dhe ai tani është në dashuri me mua si kurrë më parë.
  A keni nevojë për ndonjë ndihmë në marrëdhënien tuaj si marrja e burrit, gruas, të dashurit, të dashurës, fitores së llotarive, shërimit bimor për sëmundje, HIV, STD, Astma, Arthritis, Fybroid, Stroke apo ndonjë lloj sëmundjeje Barku, Problemi Shpirtëror, Promovimi i Punës, Shikuesit që lexojnë postin tim që kanë nevojë për ndonjë ndihmë në lidhje me ndonjë sfidë jete duhet të kontaktojnë PROFHET NOSA UGO dhe do të jeni të lumtur që keni bërë.

  Email: [email protected]
  WhatsApp: +34631686040
                       +17207992813

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu