• |
ide | kryesore

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë, mohon origjinën

Paparazzi, Slider

Ajo ka bërë gjithçka në dorën e saj për të promovuar Kosovën, mirëpo në videon e fundit promocionale për parfumin YSL, këngëtarja duket se ka zhgënjyer disi fansat e saj.

Teksa flet për jetën e saj në sfond Dua dëgjohet të thotë: “Përshëndetje, unë jam Dua Lipa, këngëtare dhe tekstshkruese nga Londra”. Pikërisht fakti që këngëtarja shprehet se është nga Londra ka bërë që fansat shqiptar ta kritikojnë Duan. “Zhgënjim, ti je nga Kosova”, i shkruan një fans. “Dua Lipa ti je nga Kosova, jo nga Londra”, i shkruan një tjetër. Komentet për këtë kanë qenë të shumta, por Dua nuk ka reaguar ndaj tyre.


4 Comments

  1. Dua si gjak apo origjine eshte shqipetare, por si artiste eshte britanike. E njejta gje duhet te thuhet edhe per Rita Oren e Bebe Rexhen. Te gjitha karieren e kane bere jashte, atje ku jetojn e ndjekin karieren. Ndryshe eshte Era Istrefi, e cila karieren e ka nisur ne Kosove dhe me pas u be e famshme dhe jashte. Prandaj identiteti etnik, nuk duhet te lidhet me formimin artitistik. Dua nuk e ka fshehur ne asnje interviste se nga vjen, por kur behet fjale per promocion dhe marketing eshte e detyruar te tregoj vendin se ku jeton dhe zhvillon karieren, vendin i cili e beri te famshme ne te cilin paguan dhe taksat e te ardhurave qe fiton. Kosoven e Shqiperine e duam, por duhet te tregohemi te arsyeshem dhe me kembe ne toke!

  2. Donkishotezem injorantesh gjoja shqiptare patrriote! Thoni ndonje fjale per tradhetaret qe jane ne politiken shqiptare qe duan te shesin territore e ujra te vendit, mos u kapni kot, ajo eshte nje kengetare britanike,doni apo nuk doni ju; kaqole, por qe eshte me origjine shqiptare!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu