• |
ide | kryesore

Deklarata për testimet/ Ogerta Manastirliu kapërcen çdo limit, i merr shqiptarët për idiotë

Lajme, Të fundit
ogerta2.PNG

Nndërkohë që në Shqipëri, si kudo në botë, po zhvillohet një debat i ashpër për testimin masiv të popullsisë si një zgjidhje ndaj koronavirusit, ministra e shëndetësisë ka dhën një përgjigje që i ka habitur të gjithë. Edhe këtu opozita dhe specialistët e pa politizuar po kërkojnë depistime në numër sa më të madh duke iu referuar thrrjes së Organizatës Botërore të shëndetësisë (OBSH) dhe përvojës koreano jugore se një gjë e tillë shpëton jetë.

Nga ana tjetër, me siguri për pamundësi financiare dhe furnizimi me teste Shqipëria ka bërë më pak se 200 teste në ditë (në ditët rekord) duke ndjekur politikën e testimit të vetëm atyre që kanë shfaqur shenja të rënda dhe të njerzve që kanë pasur kontakt me të infektuarit.


Pra besohet se për arsye monetare Shqipëria nuk e ka pasur të mundur ndjekjen e direktivës së OBSH. Por për këtë problem ministres Manastirliu s’ia ka bërë syri tërr për të bashkëngjitur të pa ngjitshmen. Ajo ka bërë njësh edhe politikën e OBSH edhe testet e pakta që kryejmë ne duke thënë se janë e njëjta gjë: “Ne nuk kemi probleme me kapacitetet. Kemi aktualisht dhe kemi porositur edhe 30 mijë teste të tjera. Por strategjinë e testimit e vendosin ekspertët. Ne po zbatojmë rekomandimet e OBSH-së për testim, testim, testim për çdo rast të dyshuar”, ka thënë Manastirliu.

E sigurtë se shqiptarët janë injorantë ajo thirrjes së trefishtë i ka shtuar edhe një detaj të vogël që ju mund ta shihni të theksuar me bold, gjë që e ndryshon krejtësisht thelbin e direktivës.

©Lapsi.al

10 Comments

  1. Kjo baxho ka dy detyra………….,ate te prostitutes se Rames dhe injorantes qe firmos dhe vjedh çdo gje qe i del para me bekimin e padrinos !Per nga niveli e intelekti,turp me te madh nuk ka qe te jete aty ku eshte !Komplet injorante e paarsimuar dhe rrugaçe !79 % Shqiptare jane te fyer nga plehrelliku qe mbart kjo,pa ju dridhur qerpiku fare,genjen,vjedh e prostituon !

  2. I VETMI QE E KUNDERSHTOJ EDI RAMEN ISHTE DITMIR BUSHATI DHE ATE E LARGOJ NGA POSTI,

  3. Varja ksaj Mamicës se rol politik ka dhe do ti bindet shefit….
    Problemi është se në gjithë botën e kan marrë në dorë situatën ekspertet e fushës ….janë ata që po i japin urdhëra qeverive realisht…
    PO KËTU KU JANË???!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu