• |
ide | kryesore

Andi Bejtja ironizon keq “NDERIN” e Yuri Kim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot Ambasadorja Juri Kim, duke folur per respektimin e mareveshjes se 5 qershorit, midis te tjerave e e tiketoi ate si “ceshtje nderi”, duke nenvizuar ne menyre eksplicite dhe qe po pret qe “ palet ta nderojne ate”. Madje u kujdes te thote qe nuk e ka firmen e vet. Fjala “nder” e “nderim” ja ul vleren kesaj mareveshjeje, si ne anglisht dhe ne shqip.


Lexo me tej:


As mish as peshk / Ambasadorja amerikane: qëndrojini fjalës për ‘5 qershorin’

E dashur ​ Ambasadore, po ja late në dorë “NDERIT”, kete mareveshje per ju kaq te renedesishme, aq sa nxorret dhe Sekretarin e Shtetit Mike Pompeu te prononcohet publikisht, per te mira e gezime….Kot paska dale Pompeu, kot i mblodhet palet ne Ambasade te firmosnit dhe kot e ngritet gishtin aq lart duke thene fillimisht se topi eshte ne fushen e Lulit…

Ndryshimet kushtetuese/ Yuri Kimit i ka humbur topi

Nejse, tashme nuk na ngelet gje tjeter vecse maxhoranca qe theu hapur kete mareveshje, te kete besim “tek nderi vet” aq sa keni ju besim “tek nderi i saj”
Edhe njehere per te mira e gezime​.

11 Comments

 1. Mrs Ambassador, the journalist is trying to say that you can force PS to respect the agreement because you are the USA – most powerful country in the world so say your orders by now and on! With lots of love i hope and wish a lot of success to you ❤️

 2. kim fytyrebytha eshte ambasadore koti . me siuri leyla mose ones ia ben gati deklaratat njesoj si Lu , ai ishte fenomen me peshqit e medhenj

  ik o juri kim , mos na ca trapin me fjale boshe , fytyren e ke si bythe po a ke bythe ta detyrosh Ramen te respektoje kushtetuten , vendin, lirite dhe mos ti bleje , vjedhe votat ??

  dmth ke bythe te behen votime ???

 3. E nderuar Zonja Kim,
  mos u shqeteso nga nga te tille gazetare qe e kane te shkruar ne balle aftesine mendore te kufizuar mbasi do ja ulesh vlerat vetes.

 4. YMER GELBAZA DHE EDI RAMA ESHTE NJESOJ,EDI RAMA E AKUZOJ BABAIN E TIJ PER INCEST ,KURSE ZAGARI YMER GELBAZA JA PUBLIKOJ DOSJEN thotë:

  E MOR ZOTI BEJTJA,KUR MBETET TE MORALI I EDI RAMES SHTETI SHKOJ PER LESH,JU KUJTOHET KUR E AKUZOJ KRISTAQ RAMEN BABAIN E TIJ SE PO JA PALLON GRUAN DHE JA BERI NJE VELLA ME SHUME GREG KRISTAQ RAMEN

 5. Fjala nder ne politike eshe njesoj sikur ti thuash nje prostitute se ti je e virgjer .
  Aq me keq ne kete vend çudirash , ku kjo fjale dhe shume fjale te tjera te karakterit burreror dhe besnikeror kane kohe qe jane hequr nga fjalori . Aq me keq , kjo fjale nuk ka kuptim per njerez qe kane mohuar Zotin dhe per Zot njohin parane . Z.Bejtja, mendoni seriozisht se 5 qershori eshte zgjdhja ? Ju nuk duhet te flisni per 5 qershorin sikur kjo eshte zgjidhja , 5 qershori eshte dalje provizore nga situata ku ndodhemi por kurrsesi nuk eshte zgjidhja . Si analist i nje kalibri te larte qe jeni ju duhet te flisni dhe te jepni versione per zgjidhje , zgjidhje demokratike ku shteti ligjor dhe i se drejtes te triumfoje mbi keto data koti , mbi politikanet , mbi gjithçka dhe mbi kedo . Nuk mund te ecet kuturu ne perjetesi . Nuk mund te vazhdohet ne kete menyre , pa rregulla dhe ligje , pa ndeshkueshmeri dhe zbatueshmeri ligjore , Edhe ne xhungel ekziston nje “kushtetute ” e pashkruajtur por qe zbatohet nga te gjitha kafshet , me i forti bene ligjin . Pse edhe ne, krijasa me koshience , keshtu duhet te veprojme ?

 6. Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon te vetedisktretitohet me ato qe poston ne rrjetet sociale, ku secili prej nesh mund t’i coje dicka duke u tallur ne Facebook dhe ai e boton ne profilin e tij. E njejta gje ka ndodhur edhe diten e sotme, ku Berisha ka publikuar nje foto ta para shume viteve duke pretenduar se eshte shkrepur ne date 26 te ketij muaji. Synimi i tij ka qene te sulmoje ministren e re te Arsimit, Evis Kushi, por ka deshtuar me sukses nderkohe qe ai/ajo qe i ka nisur foton eshte tallur me te si perhere.

 7. Robt mu ne pidh komunistavevgjitergejfshatare te qelbistanit hajdut. Hiqni dore nga komunizmi o gjindje e peshtire. Do ngeleni pa femije pa miq pa nder pa karakter, o halera, o ligesi qe ecen krenare ju token edhe te vdekur e beni pis.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu