• |
ide | kryesore

Bëhet lëmsh Elisa Spiropali, ngatërron pushtuesit me dëshmorët

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit, Të fundit

Elisa Spiropali ngatërroi pushtuesit me dëshmorët e vendit dje në emisionin Opinion.


Duke sulmuar Ilir Metën, Elisa Spiropali deklaroi Live se Presidenti është bërë si “gjenerali i ushtrisë së vdekur”, për dekoratat që ai i dha Vojo Kushit dhe Vasil Laçit.


Problemi me krahasimin skandaloz të Spiropalit qëndron tek fakti që “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” nga libri i Kadaresë ishte gjenerali i pushtuesve, i ushtrisë italiane. Figurat që u dekoruan nga Meta, për të cilat Spiropali po sulmonte këtë të fundit, kanë dhënë jetën në luftë ndaj pushtuesve.

Ky krahasim, më së pak skandaloz për një grua me vite në skenën politike, bëri që dy nga panelistët, Baton Haxhiu dhe Lorenc Vangjeli, apo dhe moderatori Fevziu ti tërhiqnin vëmendjen deputetes. ©Lapsi.al 

16 Comments

 1. Edi Rama , Kryeministri me i suksesshem i te gjitha kohrave ne Shwiperi ! ❤✍💪 Edi Rama , Kryeminister edhe ne Mandatin fitues te PSocialiste , 2021 – 2025 !!❤✍💪 Edi Rama , Kryemjnister edhe ne Mandatin fityes te PSocialiste , 2025 – 2029 !!!❤✍💪 …. “dhe ti palo analist Andi Bushati , merre Lapsin tat e te Ilir M… , dhe futeni ne b…. te dy”! Sovrani Popull do te tja jap voten PSocialiste , si e vetmja Parti qe din te qeverise per Popullin dhe vetem per Popullin Sovran ! ❤💪👊

  1. Edhe spiropalla vetë nuk do të kishte guxuar që të bënte një koment kaq idiot si ky që mer përsipër të përfaqësojë “sovranin popull”.
   Top Channel jepte në You Tube “deklaratën” e Ramës lidhur me fshehjen e vdekjeve nga kovidi. Mbrenda një ore 21 komente që e “nasakronin” karagjozin.
   Komentet pas një ore u ndërprenë fare, sigurisht nën kujdesin e partisë e të Topit

 2. Sido qe te jete gafa e Spiropalit kurre nuk i afrohet gafes se Ilir Metes qe duke qene President nuk njeh tekstin e hymnit kombetar, pa hyre ne gafen tjeter qe edhe nese nuk ishte i pire fliste me keq se i pire, si i marre.
  Pikerisht per keto qendrime qe mban kjo gazete e ben ate ordinere dhe pa vlera dhe qe na kujton idhullin e saj me cilesimin e gazetes New York Times.

  1. Që të na bindësh se ti me spiropalin jeni patriotë më të mëdhej se presidenti Meta, mere Elizën e inçizohuni sëbashku në duet duke kënduar Hymnin e Flamurit.
   Jam i sigurtë që do ta ktheni në këngë labçe.

 3. Kjo la kokrrene namit dje . Imagjinojeni , kjo eshte ministrja e ketij vendi dhe nuk respekton ata qe dhane jeten per kete vend . Pa folur per te tjeret , sa me shume zhytesh aq me llum gjene . Mjere ne , mjere ky vend se kush e drejton .

 4. Mos e nxirrni me kete idiote ne Opinion dhe asnje media. Eshte e lindur idiote dhe deficente. Provimin e kontabilitetit e mori pas 10 vjetesh, kur u be drejtoreshe tatimesh. E kuptoni ne dore te kujt kemi rene. Japni syte dhe mendjen o njerez, votoni grupin me me shume intelektuale dhe grupin me injorante te lindur

 5. Po videon përse e hoqët, duke përdorur hakerat e Hyqymetit? Çfarë tregon kjo? Frikë? Mungesë transparence apo nuk doni të ulni nivelin e spiropalushit? Sidoqoftë, Turp dhe faqe e zezë që i shikoni gjërat nga pozicioni i nostalgjikëve të Enverit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu