• |
ide | kryesore

Paloka për Veliajn: Vemjes i shpëton goja, zbulon planin e shefit për “partitë e djathta”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka publikuar një pjesë nga fjalimi i kryebashkiakut të Tiranës, ku sipas tij Erion Veliaj po nxjerr zbuluar “planin e shefit për ‘partitë e djathta’ qe do krijohen”.


“Ne e kemi këtë betejë shumë të rëndësishme. Është hera e parë që PS futet në betejë e bashkuar. Ku nuk del dot asnjë parti tjetër për të sfiduar Partinë Socialiste të Shqipërisë. Kjo është hera e parë që pala tjetër del e përçarë në pesë parti. Do ti numëroni gjatë ditëve që vijnë do ti numëroni. Imagjinoni nuk bëjnë dot zap shtëpinë e tyre, jo më të qeverisin shtëpitë tona”, shprehet Veliaj.


Sipas Palokës, ato që do krijohen nuk janë parti të dala nga PD, por janë parti që kryeministri Edi Rama, i ka krijuar i tmerruar nga humbja.

Postimi i plotë:

Degjojeni vemjen si i shpeton goja dhe nxjerr zbuluar planin e shefit per “partite e djathta” qe do krijohen… Nuk janë parti të dala nga PD, janë parti që i ka krijuar Rama i tmerruar nga humbja! Pleh ky e pleh ata qe vihen ne sherbim te ketij…Ne nje kosh do perfundojne!

15 Comments

  1. Pse ? Nuk jane po ata qe moren 1 milion shuplaka ? Ik njeri e hajd tjetri per disperit te njeritjetrit , atehere kjo histori kthehet ne rrotacion perdhunuesish . Mos votoni asnje o milet , deri sa ta kuptojne se vullneti i popullit eshte per ndryshime radikale

  2. Po aty mbahu ti Emu ,se nuk kane shanse. Me kete fjalor qe flet Paloka vetem i prish pune PD. Bojaxhiu humbi vetem se u nda nga PD, se nuk krahasohet niveli kulturordhe puna qe beri Bojaxhiu me arrogancen e Palokes, Flamur Nokes apo parazitizmit dhe servilizmin e Tritan Shehut dhe Besnikit Mustafait. PD ti therrasi mendjes nqs do realisht te fitoje. Nuk fitohet me arrogance

 1. Jam me PS, jo me Rilindjen. E hengra karremin e tij ne 2017 se votova Blushin me kete lojen e vjeter. Ne 2021 voten direkt per PD-ne se vemja po ma shpif bashke me te semurin qe nuk i rri do mendja pushim 1 sekonde larg vjedhjes!

 2. O Edo, po njerezit ndoshta nuk do krijonin partite e tjera nese Saliu nuk do e kishte kthy partine ne bajrak te vetin. E filloi qe te konferenca Tiranes e deri tani qe flasim me kte kllufin qe ka vu per kryetar.
  Mos harro qe Dash Peza, Imami, Ceka, Pollo…. u ndane dhe formuan partite e tyre dhe ju slate gjo pa thone. Pollos dhe Selamit ia hyte me dru dhe ia nxite syte. Tani i keni morre dhe i keni fut ne kryesi.
  Historia po perseritet prape te Bamir Topi, Bojaxhi, Murrizi, Patozi, Hajdaresha….. pa llogarit shume te tjere qe jane menjane dhe pa parti si Topalli, Bregu, Imami…..
  Selami guxoi ta sfidoje Lulin dhe makina e perbaltjes u hudh pernjihere ne veprim. U bene ato palo zgjedhje dhe rezultati dihet. Po sikur Luli (qe e mori partine qyl) te mbante pergjegjesi per 8vjet humbje te vazhdueshme te PD, a do ishte krijuar kjo situate?
  Nuk mund ti thuash te gjitheve me siper sherbetore te Rames, per me teper ti qe deklarove qe do dalesh nga politika nese mbaheshin zgjedhje.

 3. Thuthuqo ku te ka punu baba? A ka qen baba jot kumunist?
  Po Sali Berisha a ka qene komunist?
  Po Basha a ka punu kamarier ne Rinas?
  Po Ruli, Marku, Nishani ca kane qene para viteve ’90?

  PD eshte parti e djathte sa cjam une kinez ortodoks.

 4. ….thththththththththththuuuuuuuqqqqqq… , “lutem , çfare thotë” Edi Pathoqja…… thuqthuqthuqthuq….🤣🤣🤣🤣

 5. kurvat do vene te kurvat,shif shoqen e topallit qe zgjodhi tek kqz lefteri leshin shkoje te rama dhe plehrat si murrizi apo patozi ,ata dhe votat e tyre i kane dhene te rama.njerzit e ndershem e kuptojne sh.mire kujte i sherbejne ata.

 6. Kuptohet që këto partiçka kanë mbështetjen e Ramës paguar nga ai.Çfarë do përpjekje të bëhet nuk ko do kenë mundësinë të ndryshojnë rrjedhën.Gjithë këta ish demokratë nuk ka ë asgjë të përbashkët me demokratin e vërtetë sepse nuk mohon dhe ti dali kundër PD.Ata janë veçse interesaxhinj.Sa demokratë u përndoqën në 97 por ata prapë nuk ndihen veçse japin kontribut pa interes.Gjithë ata që përfituan sa duash nga PD formojnë partiçka dhe bien në prehërin e neo kumistëve.

 7. Une nuk besoj tek opozita per nje fakt, qe do mjaftonte ta dhiste qeverine e hajduteve! Fakti qe vendi nuk ka gjykate kushtetuese edhe gjykate te larte, qe prej vitesh tregon se doçi nuk do as gjykate e keshtu asgje qe mund ta ndaloje! Pra o, opoziçke, ti nuk duhet ti kishe ndalur protestat deri sa te krijoheshin dy gjykatat, ose qeni i rrugeve te largohej me dhune! Nuk e keni bere, e tani ai po ben gjithçka per te marre nje mandat te trete dhe pas kesaj rikthehet koha e endhjerit, dhe me nje opoziçke te tredhur nuk eshte e pammundur per doçin te fitoje! Prandaj o ngordhalaqe, a te shitur….. te opozites mjaft bete gjoja opozitarin pa rreagim; rreago e mos pyet per qente dhipllomate e huaj e te tjere ambasadore qe tallin bythen me ne…. dhe doraviten nga doçi bujarisht me parate tona, duke filluar nga kinezja, italiani e te tjere e gjithe satni i europes!

 8. Po ky sikur te ket jetuar ne Kore te Veriut o njerez; fjalori parti unike, te percash e te besh zapt; po ne zapt ishim 50 vite ne nje menyr, tani zapt keta diktatur e re

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu