• |
ide | kryesore

Video / Një tjetër natë golash në Europa League: Politano i dhuron fitoren Napolit

F1, Sport

U luajtën edhe ndeshjet e ndalesës së dytë të Europa League.
Napoli fitoi 1-0 në San Sebastian kundër Real Sociedad dhe merr suksesin e parë sezonal në Ligën e Evropës. Njerëzit e Gattuso vuajnë dhe rrezikojnë shumë pak në pjesën e parë, por arrijnë ta zhbllokojnë rezultatin në pjesën e dytë, me një silur të Politano që nuk ndryshon destinacion pavarësisht një devijimi. Në finale, Napolitët shtrëngojnë dhëmbët dhe marrin tre pikët që i çojnë në vendin e dytë në Grupin F pas Az Alkmaar.Në vijim edhe rezultatet e ndeshjeve të tjera:

ROMA-CSKA SOFIA 0-0

GRANADA-PAOK 0-0

ARSENAL-DUNDALK 3-0

OMONIA-PSV 1-2

CFR KLUZH-JANG BOIS 1-1

AZ ALKMAR-RIJEKA 4-1

 NIS-HAPOEL BER SHEVA 1-0

MOLDE-RAPID VJENA 1-0

BENFIKA-STANDART LIEZH 3-0

REJNXHËRS- LEH POZNAN 1-0

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu