• |
ide | kryesore

DENONCIMI/ Shqiptarët Vitin e Ri në çadër, Rama me xhup 3175 dollarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Ndërsa Edi Rama ishte sot në Vlorë për të inspektuar punimet në zonën e Lungomares, Partia Demokratike ka zbuluar një detaj nga veshja e kreut të qeverisë.

Në një postim në Facebook, nënkryetari Edi Ploka thotë se xhupi që ka veshur kryeministri kushton 3175 dollarë.


Paloka ka postuar një meme, ku thotë: Shqiptarët vitin e ri në çadër, Rama me xhup 3175 dollarë.


Teksa ironizon kryeministrin, Paloka shkruan: “Falenderoj Yamamoton po sidomos familjen per sakrificat qe u detyruan te bejne për te me ofruar këtë dhurate modeste ne këtë vit të vështirë…” 


18 Comments

  1. Hajt se erdhi 25 Prilli, perhundesh kane per t’i dal, do t’i duket prifti gomar, ka per te mallkuar diten qe ka lere, bastardi EDVIN KRISTAQIU & BANDA RIVDEKJA, ketu do te jemi!
   Kete qe i ka bere shqiptareve, ky i pafe, nuk ia kane bere te gjithe pushtiesit bashke, per 2800 vite ekzistence shqiptareve, por, shqiptari s’ta fal, shqiptari s’ta harron, shqiptari vetem pret castin, kur te largohesh nga pushteti, pastaj, mjerr per DIKTATORIN & BANDEN!

   1. Qetsohu, qetsohu se po te pushon zemra.
    Te keshilloj te blesh barna per zemren para zgjedhjeve se nuk i dihet.
    Me tere kete vrer dhe frustrim qe ke mbledhur deri tani , mund te te shtohet dhe me akoma kur te humbesh zgjedhjet .
    Mbase mund te shkosh dhe ne te sateme. Por kete nuk ta deshiroj… se me ke do ‘zihemi’ ne kete pacavure portal pastaj.

  1. Vazhdo merru me Paloken jo me problemin. Mund te jesh i majte dhe me Ramen, por ka ligje mor zoteri per deklarim pasurie. Dhurata mbi 100 mije leke te vjetra nuk i lejohen asnje personi qe punon ne shtet. Ai duhet ta deklaroje kete xhup sepse e kalon vleren 3 milione te vjetra qe thote ligji dhe duhet ta kete blere me te ardhurat e tij. Por ky byroist ka qene e myroist mbetet. Sic kane ngrene e pire e veshur per 47, duke qeverisur Shqiptaret e varfer, ashtu vazhdojne edhe sot, sepse ka akoma shume qorra qe i votojne shushunjat. Pak e kane ata qe e votojne

 1. Cfare lajmi “bombe”, xhup 3175 dollare. Kjo tregon se KM eshte modest ne veshje e ne luks

  kur ministrat e ministreshat e tij vetem carshafet per nje nate u kushtojne 1000 euro.

  Pastaj kur e mendon se ky ka nje pasuri perrallore prej miliarda euro dhe po ti teket e

  blen e dhe 315 milion euro po te kete nje te tille. Por edhe thjesht fare kete 315o dollare

  e ben me 100 gjoba per maskat, ja dy police nja dy ore ne nje kryqezim dhe fap xhupi.

 2. Te me tregoje njeri nje foto sadopak te ngjashme me veshjet qe hajvani ka me pushtetar ne europe,ky qelbesira vetem me haxhi qamilin krahasohet o plehrat e tij

 3. KETA VETEM ME VESHJET NUK JUSTIFIKOJNE DOT TE ARDHURAT . PO TI BESHE NJE KONTROLL DALIN TE GJITHE HAJDUTER ME ÇIZME . KURVA ME FUTYRA TE MAVJOSURA

 4. Meta iu përgjigj Berishës se “E nise si lider demokracie dhe po e mbaron si aksioner pularie”, ndërsa i përmendi akuzat se ka nxjerrë Azem Hajdarin në pritën e vrasësve. Teksa Berisha po e kalonte vijën e kuqe me akuzat e rënda, Meta e shantazhoi publikisht, duke e prekur në pikën e dobët, tek Shkëlzeni. Ndër të tjera Meta u shpreh se “Përgjigja ime, doktor, është kjo: për ty bëj çdo sakrificë, por për Shkëlzen Berishën e kam dhënë dorëheqjen një herë. Nuk e jap dy herë dorëheqjen për Shkëlzen Berishën! Ta sqaroj edhe më shumë: mos u bëj pjesë e puçit të pularisë, me Tom Doshin dhe Dritan priftin si aksionerë! Po them këtë në mënyrën më miqësore. Për ty bëj çdo gjë, por jo për Zenin”.

  Ndërsa Berisha vijoi akuzat, Ilir Meta i përmendi për herë të parë Berishës një video të Shkëlzen Berishës. Meta zbuloi edhe një sekret, teksa tha se Shkëlzeni ishte në videot e Dritan Priftit, video e cila ishte parë nga Berisha,shpellkare shikoni mistiming dhe pallton e palokes dhe pyeteni sa ka kushtuar,bixhozi me Llotot po lulzon o paloke

 5. Derisa “shoku fiku” shfaqet me dhjetra e dhjetra Xhupa e Bluza North Face, cte keqe ka te shfaqet me Yamamoto Skenderbeu I koheve te pandemise. Derisa i Kane deklaruar pasurite, ku eshte problemi ketu?! Pastaj dhe populli I don, nisur nga komentuesit e zellshem. Te na rroje partija ✊️✊️✊️

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu