• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta producenti Sophie Xeon

-Instant, Paparazzi, Slider

Producenti dhe DJ Sophie Xeon i nominuar për ‘Grammy’, i njohur profesionalisht si SOPHIE, ka vdekur në moshën 34 vjeçare në Athinë, Greqi.


“Me dhimbje të thellë duhet t’ju informoj se muzikanti dhe producenti SOPHIE ndërroi jetë këtë mëngjes rreth orës 4 në Athinë, ku artisti kishte jetuar”, thuhet në një deklaratë. “Në këtë kohë, respekti dhe privatësia për familjen janë përparësia jonë. Ne gjithashtu do të kërkojmë respekt për fansat për të trajtuar natyrën private të këtij lajmi me ndjeshmëri”.


Muzikanti skocez ishte një nga më të respektuarit brenda muzikës elektronike, duke krijuar hite për Nicki Minaj, Lady Gaga dhe Madonna.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu