• |
ide | kryesore

‘Niku’ i përgjimeve të Ndragheta-s mori 3 tendera/ Rama: SPAK do japë përgjigje, s’jam kryeministri që përgojoj dynjanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në konferencën “Ekonomia në fokus”, Edi Rama u pyet pse “Niku”, që dilte në përgjimet e Ndragheta-s ka marrë tre tendera të tjerë me vlerë 10 milionë euro, pa pritur që SPAK të mbyllë hetimet.


Lexo më tej: 


“Grataçela…PPP për 30 – 50 vite…” Çfarë u ofroi Niku italianëve në Tiranë 

Kush është “Niku” që lidh në përgjime Veliajn me Ndragetën italiane 

Rama u përgjigj duke thënë se nuk është kryeministri që përgojon dynjanë, por është SPAK ai që bën hetime dhe që do të japë edhe përgjigjet.

“Ka ligje dhe etikë në këto punë. Të gjitha këto që thoni janë të papërputhura me realitetin. Nuk e kam për zakon të flas për emra kompanish e biznesesh, se nuk është puna e një kryeministri që të përgojojë dynjanë, sic e ka bërë paraardhësi im. Është gjë shumë e mirë që SPAK është përfshirë në këtë cështje për t’i dhënë një përgjigje atyre që, sipas meje, cfarë janë thënë, janë dokrra. Nëse ka gjëra që s’janë thënë, me siguri SPAK do t’i gjejë. Por deri më tani dokrra, dokrra, dokrra, shumë e thjeshtë, asgjë me sens.” – u shpreh kryeministri.

11 Comments

 1. Është gjë shumë e mirë që SPAK është përfshirë në këtë cështje për t’i dhënë një përgjigje atyre që, sipas meje, cfarë janë thënë, janë dokrra.

  Kryeministri, si me siper, dhe si gjithmone, jep vendim para prokuroreve dhe gjykates.

  Pra sipas tij jane dokra.

  Ta degjojne prokuroret dhe gjykatesit, perndrysheeeeeeeee….

  Sa shume here ka vepruar keshtu ky, qe kontrollon te gjitha pushtetet.

  Albanistan on it’s finest.

 2. O Rame mavria, minimum ti si KM duhet te kishe shkarkuar gruan e tij si drejtoreshe ne Ministrine e Shendetesise ne KONFLIKT TE HAPUR INTERESI, per te tjerat eshte SPAKU

 3. Ky harron ca thote e ca ben! Ne 2018 ishte po ky qe i permendi kryetarit te Opozites ne KUVEND para te gjitheve 4 emra kompanish si “GENER 2” ku fjalet e tij tekstualisht ishin: “Perfaqesuesi i kompanise GENER 2 qe ka perfaqesues ne kete kuvend dhe qe eshte ne rradhet e PD”, duke vazhduar pastaj me permendjen e 3 kompanive te tjera Kastrati, Salillari dhe 1 tjeter.

  Dhe tani thote nuk merrem me pergojime. O I CMENDUR

 4. Ai nuk eshte i cmendur por nje mjeran i palare qe sherben me besnikeri. Pra thjesht sherbetor …..Mos e ngrini kaq lart me pozit sikur ka gje ne dore. Ka celsat e kashtes. Apo jo o i dh…..e?! Pa tjeter qe po.

 5. TI JE I VETMI KRYEMINISTER GRINDAVEC QE KE KONFLIKT ME UDHEQSIT KOSOVAR E VUQIQIN E KE VLLA MORE TRADHTAR IDIOT HAJN BETHAGJI

 6. TI JE IDIOTI MA I FLLIQET TE SHIPTARET MORE GRINDAVEC QEN PO POLITIKONET KUSH I MER NEPER GOJ TI TRADHTAR ME VLLAUN BATON E VUQIQIN MORE HORR

 7. hahahah cna shkrive o Ramazon robqiri. Ti qe thua nuk flet para drejtesise se ka “etike kjo pune”, ishe ti i pari qe fole brenda 24 oresh e para drejtesise qe i “kishe bere ekzaminim zerit te Agron Xhafes ne Angli ne nje komp. prestigjoze”, dhe te rezultonte se nuk ishte zeri i tij. Pra, ti qe je KM bere punen e Prokurorit…..

  Ti nuk heq gruan qe i jep tendera burrit qe eshte komplet hierarkie e jote e jo me do kepusesh fijet e Nik mafies o MAFIOZ. Te qifsha robt!

 8. Ti je i dhelper budallaqe dhe shum dhjakse . Ti e di qe jan te verteta se ska bo vaki qe D.I.A te Dali chap ,nuk flet si spiropedja dhe Tao qe kerkon motren !!!! Italianet qe meret nikja ca nuk bejne ketu ne shqiperi se fal mbeshtetjes qe I jepni atij familjatisht bohet gjella !!! Sa fshehje pasurie dhe evazion kan bo ata keto 8vite o rrac e keqe dhe ju nuk egzistoni si shtet , jeni totalisht te deshtum . Qiveri mo bastarde dhe kundra shqipetareve ska per te pas mo kombi jon . Begheti ta shkuli shtetin ta shkerdheu, kurse qiveria jote bohet pal me evazoret qe han e pin me ambasadorin italian . Mos e bofsh dermonin nder breza !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu