• |
ide | kryesore

Del episodi i katërt/ Lali i Bashkisë detyrohet të zgjedhë, gruan ose partinë

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Del episodi i katërt i satirës politike me në qendër Lalin e Bashkisë, Aventurat e Uriah-Fikut, ku kësaj radhe heroi kryesor vendoset para një zgjedhjeje të vështirë, gruan apo partinë.


Uriah-Fiku në këtë episod thirret në zyrë nga Edo- Hani dhe ky i fundit i vendos kusht që të ndahet nga gruaja dhe të gjejë një tjetër deri më 25 prill.


Ndërsa ‘sulltani’ mendon se kjo do të jetë një sfidë që Uriah-Fiku nuk do të përballojë dot, Fiku surprizon dhe ‘sulltani’ reagon proporcionalisht, siç mund ta shihni në videon më poshtë.

Në serialin që u tentua të çensurohet, duke penalizuar faqen e Brrylit që bënte transmetimin e tij, vihen në lojë edhe figura të tjera të galaksisë sulltanore si mamica, Bella Ciao, Maçoku etj. Intriga kryesore e tij përqëndrohet në lojën plot dredha të Lalit edhe për të bërë të gjitha cirqet e mundshme për t’iu servilosur Edo- Hanit, por edhe njëkohësisht, për ti vënë stërkëmbshka që mund të sjellin dështimin e tij dhe zënien e vendit të liderit nga Veliaj. ©Lapsi.al 

Episodet e tjera: 

Shikoni episodin e parë/ Starton seriali humoristik për Lali Erin 

Shikoni episodin e dytë/ Lali i Bashkisë detyrohet ta marrë live vaksinën misterioze 

Del seria e tretë që u çensurua/ Si e torturon shefi Lali Fikun 

16 Comments

  1. E ka shume pak!

   Po ti qe sugjeron kete dhe te vika keq, me siguri qe jeton jashte, rehatne rruget e tua plot hapesira dhe me bashkiake te pergjegjshem dhe aspak klloune cirku……

   1. te drejte ke, nuk jetoj ne shqiperi po nuk mund te arrihet deri ne kete pike gjithsesi. Mund te sulmohet politikisht pikerisht per ato qe ke shkruar se ske rruge me hapesira apo ke ndertime qe te zene frymen po sduhet kurrsesi te denigrohet nje person e te goditet familja.

    1. Kjo qe mendon vjen sepse thjesht nuk e di se c’ka bere dhe c’eshte ne gjendje te beje ky personazh, perballe te cilit, URIAH HEEP-i eshte komplet i pafajshem dhe fyhet kur krahasohet me te!

 1. Për këdo që po habitet nga patronazhimi elektoral, ani pse, edhe në Shqipëri bëhet nga çdo subjekt elektoral apo nga çdo kandidat edhe për këshilla bashkiakë prej shumë vitesh, dikur me letër e laps dhe sot me smartphone, le të kërkojë nëpër fjalorë fjalën angleze “canvass”. Canvassing bëjnë edhe Democratic Party në ShBA dhe Labor Party në Britaninë e Madhe” – shkruan Ilir Beqaj ditën e sotme.Nje rast i mire per shpellkaret e byrektoret e pd per tu masturbuar ne grup,pas gallates me patrinazhistet e pd qe vijne mesazhe neper tel e popullates nr i tel eshte 0684056518

  1. Kam nje pyetje per ty qe njihke praktikat e ngjashme boterore: ato raste qe permend ti, te dhenat i kane marre nga e-america (dmth ekuivalenti i e-albania)? A e kupton sa qesharak behesh kur imagjinon figuren e patronazhistit ne vende demokratike? Jeni mesuar me perdorimin bolshevik te fjales, shpif, trego dengla, hidh tym dhe denigro kundershtarin. A, sa per shpellen e karit dhe masturbimin, pyet ato qe ke ne shtepi se ta tregojne ato me mire. Yyy rrace e felliqur, e mesuar te qendroje 90 para partise.

 2. keto do ti thote Sali Ram Berisha Lylzimes pas humbjes se zgjedhjeve ne dt 26 Prill Partine apo gruan !Saliut nuk i ngrefet qekur u pushtua cekosllavakia po do ja japi gruan elylit atij qe do zevendesoje Lylen

  1. I pa emer idiot ne vendin qe jetoj une kryetari I bashkise nga momenti qe zgjidhet kryetar bashkie pushon nuk ka shanc qe te meret me propaganden e partise sepse eshte kryetar bashkie I te gjithe qytetareve pamvarsisht Perkatsise partiake apo female apo racore kashtu qe te gjith ata qe mendojne sic meendojne ca skizofren shqiperia behet epa afte per te rritur breza ne nje shoqeri demokratike dhe dhe si pasoje kesaj vjen edhe cfarosia kombetare

 3. PeDPPeDe Parti cecenesh, kurvash,bythqiresh .te burgosurish ,ish sigurimsave dhe spiuneve te PPSH, fillo nga Sali KaraxhicSali Karaxhic thotë:

  keto do ti thote Sali Ram Berisha Lylzimes pas humbjes se zgjedhjeve ne dt 26 Prill Partine apo gruan !Saliut nuk i ngrefet qekur u pushtua cekosllavakia po do ja japi gruan elylit atij qe do zevendesoje Lylen

  1. O i semur… o Edi i vogel… E sheh veten c’shkruan!!!

   Edi Rama do hyje ne histori si ai qe beri (me te dhenat online) ate qe se ka bere me as Venezuela!!!

  2. Po jua ndjen suma lageshtiren mor ju qifsh robt. Ju patronazhistet duheni mbledh e te ju hypin me noj tren zhavorri dhe tju cojme te jetoni ne Kore te Veriut se ju kavie ate jete adhuroni dhe meritoni. Yt ju shkerdhefsha robt se ju vetem shqiptare nuk jeni.

 4. Shpresoj te kete nje sezon te dyte pas ketyre te parave. Ky duhet degjenuar ne cdo menyre te mundshme. Abortet e deshtuara qe e mbrojne do mbeten te tille gjithnje. Shyqyr qe ka njerez me mend ne koke qe e sulmojne. Komunistet me standarde te dyfishta, thone se eshte gabim te degjenerosh politikanet ne kte lloj menyre por mos harro ti kthesh faqen tjeter me skandalet dhe padrejtesite qe te bejne. Cfare hipokrizie. Cdo gje e ka nje limit dhe kur then kto limited duhet nje kunderpergjigje me te njejten monedhe. Sic thote nje proverbe japoneze “edhe Buddha humb durimin pas heres se trete”

 5. I pa emer idiot ne vendin qe jetoj une kryetari I bashkise nga momenti qe zgjidhet kryetar bashkie pushon nuk ka shanc qe te meret me propaganden e partise sepse eshte kryetar bashkie I te gjithe qytetareve pamvarsisht Perkatsise partiake apo female apo racore kashtu qe te gjith ata qe mendojne sic meendojne ca skizofren shqiperia behet epa afte per te rritur breza ne nje shoqeri demokratike dhe dhe si pasoje kesaj vjen edhe cfarosia kombetare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu