• |
ide | kryesore

Uefa vendos drejtësi gjermane: arbitri i finales së Champions 2017 për gjysëmfinalen Itali-Spanjë

-Instant, Sport

Uefa ka zgjedhur gjermanin Felix Brych si arbitrin e ndeshjes gjysmëfinale mes Italisë dhe Spanjës të planifikuar për të martën e 6 korrikut në Ëembley. I lindur në Mynih në 1975, ai bëri debutimin e tij si arbitër në Bundesliga në 2004, por është një arbitër që ka precedentë të rëndësishëm në ndeshjet mes ekipeve italiane dhe spanjolle.


Brych ka drejtuar finalen e Ligës së Kampionëve 2017 mes Juventus dhe Real Madrid, që përfundoi me triumfin e Blancos, por gjithashtu ka drejtuar edhe një ndeshje mes dy ekipeve kombëtare në tetor të 2016, kur Italia dhe Spanja barazuan 1-1 në Torino në kualifikueset e pafata për të kaltrit në Kupën e botës 2018.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.