• |
ide | kryesore

Mer kthesë karriera e Meghan, Dukeshës së Sussex, tashmë si një producente e filmave të animuar

-Instant, Paparazzi, Slider

Netflix të martën njoftoi se po zhvillon një seri të re të animuar me Meghan dhe Archewell Productions, veshja e prodhimit e themeluar nga Duka dhe Dukesha e Sussex. Seriali, me titull provë “Perla”, ka të bëjë me aventurat e një vajze 12-vjeçare, e cila është “frymëzuar nga një shumëllojshmëri e femrave mw influencuese nga historia”, sipas një njoftimi për shtyp.


“Si shumë vajza në moshën e saj, heroina jonë Pearl është në një udhëtim të vetë-zbulimit ndërsa përpiqet të kapërcejë sfidat e përditshme të jetës”, tha Meghan në një deklaratë.


“Unë jam e entuziazmuar që Archewell Productions, partneritet me platformën qendrore të Netflix, dhe këta prodhues të pabesueshëm, do t’ju sjellin së bashku këtë seri të re të animuar, e cila feston femrat e jashtëzakonshme gjatë gjithë historisë.”
Meghan do të shërbejë si producente ekzekutiev, përkrah David Furnish (“Rocketman”) dhe të tjerëve.

Megan Casey, drejtor i animacionit origjinal në Netflix, e përshkroi projektin si një projekt që “ndërthur së bashku fantazinë dhe historinë”.

“Perla” do të ishte seria e parë e animuar nga Harry dhe Meghan’s Archewell Productions.
Dyshja tashmë është duke punuar me Netflix në një dokumet në lidhje me Lojërat Invictus.
Meghan së fundmi botoi librin e saj të parë për fëmijë, “The Bench”.
©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu