• |
ide | kryesore

Microsoft po rikthen dhe njëherë Clippy-n

-Instant, Stil

Clippy nuk ka pasur një jetë të lehtë. Asistenti virtual portretizues por polarizues i Microsoft u shfaq për herë të parë në Windows 97 si një kapëse e vogël letre për të ndihmuar përdoruesit e Microsoft Office. Ai u ‘pushua” nga Office 2007.


Në fillim të këtij viti, ai u rishfaq për një ditë si një emoji i animuar në Microsoft Teams para se kompania ta mbyllte atë.


Tani, përpara Ditës Botërore të Emoji të Shtunën, Microsoft (MSFT) po njofton planet për të zëvendësuar emojin e saj standard të kapëses së letrës me një imazh të ndihmësit të lumtur me sy të mëdhenj Clippy. Lëvizja është pjesë e një rifreskimi më të gjerë prej 1,800 emoji në të gjitha aplikacionet dhe shërbimet e Microsoft, të cilat do të hapen më vonë këtë vit.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu