• |
ide | kryesore

Louis Vuitton zbulon koleksionin e fundit të Virgil Abloh në Javën e Modës në Paris

-Instant, Paparazzi, Slider

Louis Vuitton ka zbuluar koleksionin përfundimtar të drejtorit artistik të veshjeve për meshkuj, Virgil Abloh.


Abloh u nda nga jeta më 28 nëntor 2021 pas një beteje dy-vjeçare me kancerin, dhe vetëm pak ditë më vonë, Louis Vuitton mbajti një shfaqje mode (të planifikuar më parë) në Miami që përmbante përditësime dhe ndryshime në listën e Abloh-it Pranverë-Verë 2022. Fillimisht dukej sikur ai event do të ishte ekspozita e fundit e stilistit, por ai tashmë kishte përfunduar pjesën më të madhe të vjeshtës-dimrit 2022.Koleksioni, i teti i Abloh që nga emërimi i tij novator në shtëpinë 168-vjeçare në 2018, u zbulua të enjten në Javën e Modës në Paris në një format të përsëritur: fillimisht për shtypin dhe influencuesit, pastaj, disa orë më vonë, për miqtë dhe familjare.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *