• |
ide | kryesore

Çfarë i dhatë opozitës për vetingun?/ Tallet Rama: Arra me mjaltë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së PS-së, Rama deklaroi se sot ka dy Parti Demokratike dhe PS nuk negocion me asnjë prej PD-ve. Pyetjes se çfarë i dha opozitës për të marrë votën e saj per zgjatjen e vetingut, Rama iu përgjigj me tallje: “Arra me mjaltë”.


“Çdo gjë që bashkon është diçka pozitive. Arsyet: si, qysh, tek nuk kanë rëndësi përpara faktit që ne sot kemi zgjatjen e mandatit për një proces që ka qenë një proces i dhimbshëm, një proces i vështorë, një proces i vështirë me pjesët e veta pozitive dhe elementët e saj problematikë.


Atyre që thonë: ua, si, qysh, tek, pse, jo, drejtësia aty, drejtësia këtu ju them që në Shqipëri nuk ka pasur drejtësi kurrë. Proces pastrimi të një llumi të madh në një vend që s’ka pasur drejtësi kurrë si në vendet që i shikojmë me zili.

Çfarë i dhamë? Arra me mjaltë…

Ne nuk bindëm asnjë. Ne shkuam për të votuar. Ka dy Parti demokratike. Ne nuk negociojmë me asnjërën prej tyre. Me 118 vota pro, 0 kundër dhe 4 abstenim, Kuvendi miratoi sot ndryshimet Kushtetuese për të zgjatur mandatin e organeve të vetingut.

Këtë vendim e kanë përshëndetur edhe selitë diplomatike në Tiranë, të cilët kanë bërë shpesh thirrje për votimin e këtyre ndryshimeve. Ambasadat e SHBA, BE, Gjermanisë dhe OSBE shprehen se këto ndryshime janë një hap i rëndësishëm për reformën në drejtësi dhe integrimin evropian” – tha Rama. ©LAPSI.al


12 Comments

  1. Mire e ke thene nuk kapasur fare drejtesi,se po te kishte patur drejtesi ti I pari do te ishe ne burg,Salihu ,Meta,Nano nuk do ti kishte mare $ 70000 dolaret e burgut qe beri,Skender Gjinushi qe ka zgjedhur veten ne krye te academies do te ishte ne Burge Luli,Mona dhe te gjithe ju e soi e sorollopi juaj do te ishit ne pidgin e mamave taja!

  2. Jepini dhe nje dore by…..s sa te ngjitet deri me maje me Madame Linda Madewell dhe shikoni si do te tallet ky njeri I kalbur qe nga koka deri ne fund te kembeve qe mban era KERME !!!!

  3. Ku i gjen paret qe vesh kostume kaq te shtrenjta Spiropali qe kapardiset para popullit te varfer qe nuk I veshin dot as nje senatore ne USA !!!!

  4. Se shpejti do te degjoni per monstren kryeministet dhe Madame Maxwell thotë:

    Delina do te rrefehet se cfare i ka bere Edvini (cfare i ka kerkuar ti beje me force)

  5. Armand Duka po sheh sesi i dridhet toka nën këmbë, pikërisht nga ata fëmijë që shpresën e kanë te loja më e bukur e planetit, por që është marrë peng prej klaneve të Shijakut, e vetmja “ambasadë” që të jep viston nëse dëshiron të përfaqësosh fanelën kuqezi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *