• |
ide | kryesore

Raportet ndërkombëtare që e tregojnë SPAK-un KAPS

-Instant, 1, Ide

Raporti i Freedom House, që u zbardh së fundi, është i treti në radhë brenda hapësirës së një muaji që fshikullon skandalin e patronazhistëve në Shqipëri dhe mënyrën se si partia në pushtet përdori të dhënat e 900 mijë qytetarëve në funksion të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. 


Si një nga elementët që e ka bërë lirinë e mediave në vend të rrokullistet poshtë e më poshtë, në klasifikimin e përvitshëm që bën kjo organizatë, mënyra se si drejtësia e re shqiptare u soll ndaj gazetarëve që e zbuluan këtë skandal konsiderohet si presion i pastër politik.


Lexo me tej:

Skandali i patronazhistëve në raportin e Freedom House, liria e medias në rrezik

Edhe në mes të prillit, dokumenti më kritik i Departamentit amerikan të shtetit që është publikuar ndonjëherë, e renditi mes mangësive të garës elektorale çështjen e patronazhistëve. Në të njëtën linjë ishte edhe raporti i Amnesty International (lexo ketu) i cili kujtonte se për të mbrojtur gazetarët që publikuan këtë skandal, u desh një ndërhyrje in extremis e Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg.

Ndonëse të gjitha këto raporte të publikuara njëri pas tjetrit nuk sjellin ndonjë risi, ato konfirmojnë një ide që tashmë ka zënë vend, atë se vitin e shkuar u bë një manipulim i madh për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve. Duke qenë në të njëtën linjë edhe me mediat më të mëdha të planetit, që e pasqyruan gjerësisht këtë skenar oruellian, ky shqetësim ndërkombëtar ngre një pikpyetje: A do të zbardhet ndonjëherë ky krim në Shqipëri?

Ortek shkrimesh në shtypin europian për skandalin e patronazhistëve

Që në gjenezë, ne të Lapsi.al, kemi qenë të bindur se si në shumë raste të tjera edhe drejtësia e re do ta varrosë atë. Që kur prokurorja e çështjes, Enkeleda Millonai dhe shefi i saj Arben Kraja, firmosën për sekuestrimin e zyrave dhe serverave tanë, nuk kishte më dyshim për rrugën që do të ndiqej. Këtë e konfirmoi më pas edhe një kamikaze e Gjykatës së posaçme, Iliriana Olldashi, që në fshehtësi, një ditë të dielë, pa praninë tonë, pra të palës së prekur, mori vendimin për sekuestrim të burimit të informacionit. U desh ndërhyrja e Strasburgut që ky skenar i denjë për një shtet diktatorial të pezullohej. 

E rrallë /Gjykata e Strasburgut mbron Lapsi.al. SPAK nuk ka të drejtë ta sekuestrojë

Por, vendimi i Gjykatës Europiane, ndonëse na mbrojti ne gazetarët, nuk shërbeu si shembull për drejtësinë e “reformuar” shqiptare, se duhet të hetonte ata që kishin kryer krimin dhe jo ata që e zbuluan atë. Gjatë gjithë kësaj kohe SPAK u soll si një levë e partisë, që nuk i shërbente interesit publik për të gjurmuar vjedhësit e të dhënave, por atij të PS, që kërkonte me ngulm tradhëtarin që e kishte dekonspiruar sekretin. As edhe një herë të vetme, “heronjtë e fëmijëve tanë”, nuk guxuan të sekuestronin serverat e PS-apo të AKSH, të merrnin në pyetje hierarkët socialistë apo të investigonin patronazhistët që ishin shfaqur me emër dhe me mbiemër. Ashtu si me dosjet e tjera të vjedhjeve elektorale ata “nuk gjetën dot” gjurmë krimi dhe e transferuan këtë çështje në Prokurorinë e Tiranës, menjëherë pas zgjedhjeve.  

Natyrisht, askush nuk priste më shumë nga një çetë, që ndonëse financohet me para euro- amerikane, prokurorët e saj i filtron me kritere partiake. Edhe njëherë akoma, Prokuroria e Posaçme tregoi se është KAPS për të hetuar krimet e “të paprekshmëve”, që janë edhe arsyeja reale e qenies së saj. Dhe në këtë kuptim, as raportet denoncuese ndërkombëtare, që publikohen njëri pas tjetrit, nuk mund të japin ndonjë ndihmë. Ato vetëm shërbejnë për të na kujtuar se sa të kapur kanë lindur SPAK dhe drejtësia e re. 

©Lapsi.al

54 Comments

  1. E verteta dhemb, por sheron; o ju koqe te partse se hajduteve qe keni bere ose do beni komente kunder se vertes. Te jesh kunder te vertetes je kunder vendit tend, je kunder vazhdimit te jetes me dinjitet o leckamane te qytetarise,o vejen qe keni lindur pa jete. Te vdekur! Respekt Z. Bushati!

   1. Prokuroria e Posaçme kishte kërkuar pushimin e hetimeve për Brunilda Bekteshi, e cila akuzohet për fshehje të pasurisë dhe pastrim parash.

    i bejne qoka njeri tjetrit, ti me kalon vetingun une ste hetoj

    1. Sipas argumentimit të Dritan Prençit, gjatë hetimeve të kryera nuk rezulton ndonjë elementë i anës objektive të veprës penale ”Refuzimi për deklarimin, mosdeklarimi, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave privatë të personave të zgjedhur dhe nëpunësve publikë ose i ędo personi tjetër që ka detyrimin ligjor per deklarim.

     ca kuptimi ka pastaj te deklarosh sic duhet, futja kot, jeto me 8 mije leke ne muaj dhe zgjidhu ne KPK .. spaku te heq njollen dmth ta heq agaci me krajen

     1. KETA JANE KPK , keta merhuma me kete pervoje pune skandaloze
      brunilda bekteshi jeteshkrimi

      2000- Asistente ligjore në një studio avokatie
      2001-2008- Juriste në KESH sh.a., OSSH sh.a
      – Juriste në pozicionin e përgjegjëses së sektorit ligjor në kompaninë “CEZ Shpërndarje, për një periudhë trevjeçare
      2013- Përgjegjëse e sektorit të çështjeve ligjore në drejtorinë ligjore pranë OSHEE-së.
      Po në këtë institucion, ajo ka mbajtur edhe postin e shefes së sektorit të marrëdhënieve me zyrën e përmbarimit

      1999- Diplomuar “Jurist” në Fakultetin e Shkencave Politike-Juridike, Universiteti i Tiranë

      Shënim: CV është marrë nga faqja zyrtare e KPK

   2. Bushat, nuk eshte thjesht se SPAK dhe organet e tjera te drejtesise nuk eshte se kane lindur te kapur, drejtesia ka mbetur shtatzene e kapur dhe nuk kishte se si te libdte institucione te pavarura.

    1. DASH KURV SULA tek ORANEWS:

     UNE BESOJ TEK DREJTESIA E RE!!!!!

     O Dash Sula o kurva e bashes, tek cila drejtesi o bythqir burre , o plehre burre.

     pyeti i her votuesit e tu a kane marre drejtesi??? sa eshte afati qe nje ceshtje te merret ne sqyrtim, dhe kur eshte realisht celja e gjyqit , pyeti pak sa shpejt del data e apelit?? ka qe ne 106 qe ska data apeli, pyeti pak sa vite kane qe presin datat e gjykates te larte ?? i ke pare ca vendimesh skandaloze japin po qe se japin noi here???

     pyeti pak per prokuroret ?

     SPAK po e shohim perdite

     oo te qifshin robt ty mer peqins bythqir, qe ke besim tek drejtesia e Rames mer kokrra e kurves , shko qihu ne bythe me gazin dhe me ramen , bythqir burre!

  2. Me nje kusht – t’i pjerdhe ne goje atij Udheheqesit tend Global dhe ne vesh asaj bushtres sorosiane qe e mban akoma ne pushtet!

  3. Bushati pjerdh se ska ça bën, kimetja dhe onm me vetingun jane kaps
   Dhe rama vazhdon te vjedhë përbindshëm!!!

   Çfarë duhet të bëjë qytetari në këtë situatë??

   Të pijë kafe me bashën dhe me kapllanin në mallakastër.😝😝😝😝

   Ka vetëm një rrugëdalje, protesta të forta dhe mbështetje për rithemelimin!

   Mos prit se do vijë nga qielli

   Rama do reagojë kur do shohë që do i rrëshkasë dheu, ata amerikanë e shesin direkt!!!

  4. Megaskandali i sistemit te paligjshem te mbledhjes, ruajtjes, perpunimit te te dhenave sensitive dhe perdorimit te tyre kriminal ne zgjedhje dallon nga cdo aktivitet tjeter i paligjshem sepse godet dhe minon rende thelbin e lirive dhe te drejtave te njeriut. Ndaj edhe GJEDNJ dhe organizmat e tjere ne kete fushe e identifikojne si rrezikun e pare kete megaskandal. Pse nuk nderhyn SPAK? Shume e thjeshte: ne cfardo kendveshtrimi dhe pozite, kreu i ketij operacioni njeheraz dhe ne detyre te kreut te ekzekutivit ka pergjegjesi te plote dhe me prova kaq haprazi sa edhe nje buf do ta kishte futur brenda. Sjellja e tij per kete rast eshte e njesojte me ate te Berishes pas vrasjeve te 21 Janarit kur kercenoi me kunderpergjigje agresive ne rast te vazhdimit te operacionit te grushtit te shtetit. Vetem se ne kete rast ne anen tjeter te Rames nuk qe as Berisha dhe as opozita por thjesht disa gazetare kurajoze.

  5. Bushato thote se jane manipuluar votat per te permbysur rezultatin. Ha ha ha …. E ka hallin ke Lsi-istat. Nuk e ze gjumi per Like floririn , Salen, Edverin, Tosin etj..
   Mblidh mendjen Andi nje ere e re ndryshimi po fryen …. Anglosaksonet po levizin dhe “gjelat” e Senës po dridhen si Tahiri ….

 1. Nese putini ka nderment te hedhi bomben atomike ne ukraine , atehere me mire ta hedhe ketu . Sepse ky vend eshte kokolepsur aq keq saqe do duhej te zhbehet para se te rindertohet . E keqja ka shkuar aq larg dhe i ka ngulur rrenjet aq thelle saqe do duhej nje revolucion i mirfillt apo nje lufte per ta zhdukur me rrenje .

  1. O Arb – mer me vete Bushatin dhe shkoni kerkoni strehim politik ne Rusi, Bjellorusi ose ne Korene e Veriut. Jam i sigurt qe Bushatin do e pranojne per shkak te origjines se tij komuniste dhe shkrimeve antiameriane. Nuk jam i sigurt per ty. Mos ki merak se nuk do te na mari malli per ju.

 2. Te gjithe e denojne patronazhizmin si nje mjet gebelsian ne duart e pushtetit , vetem palloshi i falenderon dhe drejtesia hesht . Ku mund te ndodh jo çudi ? Ne mndonje vend afrikan apo te amerikes latine? Jo . Kjo ndodh ne zemer te evropes ne te mjeren shqiperi .

 3. Para tetë muajsh, në shtator, u kapën për Amerikën. Sot e kësaj dite shqyhen për fyti po për Amerikën. Kanë lëshuar buritë e brirët se kush ka më shumë njerëz (dmth buburreca njerëzore) se tjetri. Njëri thotë kam marrë selinë, tjetri ‘nuk të jap vulën’. Gjykata bën përshesh për të dy palët. Ilir Meta, presidenti, qëndron në ‘qymez’ dhe i bie bilbilit në lojën e këtyre: ‘Eeej, mos e prekni Saliun…, ti Lul tradhtari mos e prek!’. Po ky për vete çfarë pret? Të dalë nga zyra dhe të marrë PD-në. Apo të sulmojë Amerikën?…

  1. 1 milion shuplakat janë kara si ti që kënaqen me asistenca e paga minimale maximumi 300 mijë lekë të vjetra, kokëtrashë siç jeni nuk e kuptoni se hajdutët në pozicione të larta nga drejtor drejtorie në rrethe e deri te edvin hajduti, vjedhin 1000 fishin e fondit të pagave që ju japin ju idiotëve që mbani me vota këtë pushtet hajdut e mafioz.

 4. ARRESTOHET YMER G KELLIRA,POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,CARLO BOLES BOLINO,KOL SALLAKU SKYPE DHE KRESHNIK SPAHIUT

 5. ZOTI BUSHATI JU LUTEM PYETE SONTE BATON ST HAXHIUN SE SI E DEBUANE POLICIA GJERMANE NGA AVIONI EDI RAMEN? thotë:

  QKA NXJERR NGA BYTHA FATOS LUBONJA DHE ARMAND SHKULLAKU NXJERR NGA GOIA YMER G KELLIRA DHE YLLI PATA,DMTH ERE MUTI…

 6. Frrok Çupi është homosexual ,antar VIP i Sorrosit.
  Bolino, është si Freedo Corleone i rekrutar nga Sorrosi ne kundershtim me politikat Italiane per Shqiperine, por qe dhe Italia vuan dhe vetë nga metastaza majtiste mashtruese Anglo-Hebraike qe financojne Corporaten Ideollogjike Corruptive Sorros.

 7. Deri tani kemi arrestime si me porosi te nje ministri e nje deputeti. Kjo nuk eshte pak. Te themi qe nuk jemi tek hici. Por eshte shpejt per t’u gezuar. SPAK duket vertet keq, vertet KAPS. Mua me duket se ka lindur nje foshnje e vdekur. Por mos pritni qe amerikanet te pranojne deshtimin ne nje humbetire ballkanike. Nuk do te ndodhe. Uroj te mos kem te drejte. Perndryshe do te duhet te kalonjne te pakten 20 vjet qe te piqen kushtet per nje reformim te ri te drejtesise. Deri atehere duro Ramen. Vetem ne e marrte perendia.

 8. Asgjë nuk ka ndryshuar nga projekti i Skavicës, përveç faktit se që nga koha që e premtonte Berisha dhe derisa po bëhet realitet, Berisha ka kaluar nga kryeministër në “person non grata” familjarisht nga SHBA. Dhe ky ndryshim e ka bërë atë tanimë një kundërshtar të madh të këtij projekti, vetëm se ai po zbatohet nga një kompani amerikane.

  Dhe të mendosh që fjalimin e mbante para disa ish- klientëve të vet, që u ka dhënë licenca për të shkatërruar me HEC-e të vegjël parqe kombëtare si Valbona, e kupton dhe më qartë se pse SHBA është arsyeja e vetme që ai kishte dalë të mallkonte investimet e reja në energji, që orientohen nga një lidhje më e fortë me SHBA.Zgjohuni o shpellkare maloke me salih karaxhic berishen nuk shkohet as ne Hale o te mjere

 9. Me sa duket Saliu nuk heq dore nga drejtimi i Foltores me komuniste e kriminele, me bije e bija komunistesh e gra kriminelesh.

  Pikerisht ketu qendron skandali.

  Ne kete dege kryetare per Foltoren nga grupi i shkaterrimit te PD eshte emeruar nga Saliu dhe grupi i tij Onelda Gjin Zefi, e bija e nje ish- punonjesi te Sigurimit te Shtetit ne kohen e diktatures nga Puka, ku me firmen e te atit Gjin Zefit jane burgosur e internuar me qindra persona te asaj zone.

  1. sovranistet’ nga cepani dhe vicidoli , dy kusare dhe kriminele ordinere , megjithe te zezat qe i kane bere vendit , jetojne te pa trazuar ne gjirin e lalezit ! Keta muter , as kryetare koperativash , s’do ishin te zotet te benin ne vendet nga vine! Sa per ate adriatikun apo kafsharin e plepave , po e ‘vuan denimin’ duke bredhur Evropen me leket e korrupsionit.ti hajderi je nga ai lloj shpellkari qe per te mbrojtur salihun ti mor pusht shkerdhen perdite motren vajzen mamin qe keta te pjellin shpellkare te vegjel,kurse gruan e con te shqupi qe ta pallojne shpellkaret e tjere te salihut dhe mire ben o hajdari babait salih duhet ti sherbesh

 10. Arriti puna që një kandidat për president e kërkuam në Golem. I doli emri dhe dikush tha, po ai ka ikur në Greqi. Pastaj u morë në telefon Fatos Beja që e njihte kandidatin dhe tha, në Greqi është por ka dhe shtëpi në Golem. U nis një makinë në Golem për të gjetur Presidentin e për t’i thënë a e pranon detyrë. Kur ai nuk u gjet në Golem, Saliu tha epo Fatosi na çorienton se është vetë latent. Kjo kulmoi me propozimin e Nard Ndokës për të bërë Ismail Kadarenë President dhe iu ngarkua atij të flasë me Kadarenë, pro ai nuk i hapi telefonin.

 11. Një tjetër episod u shënua mes deputetit Xhelal Mziu dhe Sali Berishës.

  Teksa Berisha shkruante në celular, Xhelal Mziu nuk e ka humbur mundësinë për të “spiunuar” ish-kryeministrin se çfarë po shkruan.

 12. Një tjetër episod u shënua mes deputetit Xhelal Mziu dhe Sali Berishës.

  Teksa Berisha shkruante në celular, Xhelal Mziu nuk e ka humbur mundësinë për të “spiunuar” ish-kryeministrin se çfarë po shkruan.Cez-dia filloje hetimi i plote i dosjes kriminale salih-ilir

 13. Kemi dëshmi të dhënë nga vetë drejtuesi çek i CEZ- shpërndarje ku thotë se: Ismailaj u ofrua si një njeri i Metës dhe Berishës në këtë biznes. Kemi një vizitë të Metës dhe Ismailajt në Pragë në fundvitin 2010 ku u takuan në një takim pa protokoll me dy drejtuesit më të lartë të CEZ Group dhe pak ditë më pas kemi një vendim të ERE-s të datës 7 dhjetor 2010 i cili ul çmimin e shitjes së energjisë nga KESH-i tek CEZ-i nga 2.03 lekë/kwh në 1.48 lekë, duke sjell një dëm jo me pak se 30 milionë euro në vit

 14. Nuk ka ndonjë identikit të njeriut më të kërkuar për momentin në Shqipëri, por kemi disa modele se si nuk duhet të jetë. Mjafton të mos jetë minues i demokracisë dhe hajdut si Sali Berisha, anormal si ilir Meta, apo të mos jetë qesharak si Bujar Nishani.

 15. SHBA dhe BE po qëndrojnë ende roje vigjilentë të një reforme e cila ka problemet e saj të mëdha, jo për shkak të tyre, por për shkak të ndikimit ende të madh që kanë Sali Berisha dhe Ilir Meta mbi sistemin. Dhe për këtë ka boll prova, përfshi dhe vendimin skandaloz të rregjistrimit të akteve të një mitingu si Kuvend partie, i cili nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar.

 16. Na u shpik pra nje SPAK,
  qe as me shume as me pak,
  vete Yuri Cimka u betua se –
  “do ti vinte Vjedhjes Kapak”

  Dhe ja nisi ky SPAK-u ne start, me kembe te mbar vertet,
  per nje arke peshq e burgosi nje ish zv. Ministre dora vet.

  Dhe ka mbetur ne vend SPAK, ne Fier e Elbasan rrotullohet,
  se tek Bashki e Lal Eronkes, mandat nuk ka atje te drejtohet,

  Firmen atij Bllakos ja ka dhene, vete shitesi i Fiqve rrenqacaku,
  por SPAK atje dot nuk shkon, se nuk e lejon ai Ram kok Susaku,

  mbahen ne arreste Bllako, Lef Koka e ndonje fakir ne Elbasan,
  por SPAK nuk hedhe syte nga Mullari vjedhjes, Bashkia ne Tiran,

  SPAK pra KAPS e ka bere kjo qeveri Rama e mbuluar nga Zullumi,
  ndaj SPAK ashtu KAPS do mbetet, se ashtu e do ky Pushtet Llumi!

 17. Berisha pranon publikisht mashtrimin me gjyqin ndaj Blinken, gjyqtari i Parisit s’gjykon dot persona jashtë Francës e me imunitet,haloperidoli i salihut nuk te paska bere derman o Populli

 18. Në çdo derë që po troket e gjen të mbyllur. Dhe më keq akoma. Po merr paralajmërime që e vetmja gjë që ata presin si lajm nga Sali Berisha, është lajmi se ai “më në fund pagoi” për minimin e demokracisë dhe përfshirjen në korrupsionin domethënës familjarisht.Po te lajmeroj qe mos e perdor sepse ai eshte vetem per salihun o loqja e majte e salihut Edi,ti perdor dicka me te lehte dhe qe ta dish o rroteKari shpellkar haloperidoli perdoret per epilepsi e shkalles se larte,prandaj salihu shkonte ne spitalin me te shtrejte te vjenes,tani bej si te duash o shpellkari salihut Edi

  1. Karin e shpellareve thithe e mos e hiq nga goja se as ata nuk ta heqin nga bytha ty or Ethem Bythqir Lalaj kurva katunar i katundeve te Mallakastes.

 19. Arjan Hoxha është zgjedhur disa ditë më parë kryetar i degës së PD në këtë bashki me 788 vota, ndërkohë që kishte përballë tre kandidatë të tjerë.

  Hoxha, ish-Shef i Sektorit të Krimit Ekonomiko-Financuar në pushtetin e Sali Berishës, me vartësi direkte nga Agron Kuliçaj. Ai është një besnik i Berishës,shpellkareve salihu ju ka tredhur nga trute dhe nga allatet,ju sot jeni Zombi

 20. BIJT E KURVIT, QELBESIRAT E GJERIZIT TE SEKTIT,BUTAKE TE POLITIKES, SERVILE TE PUSHTIMIT NGA GRUPI MAFIOZ KUQAL, KOMENTOJNE, SHPIFIN NJI SOJ SIKUR PARA ISH KRIMINELIT, ARANIT CELA. RRACE E POSHTER, TURBULLIRE.

 21. Në konfidencë, dëshmitarët e atij takimi treguan fjalët që Berisha dhe Alibeaj shkëmbyen:

  “Sali Berisha: Enkelejd, ti e di që unë e ka problem cigaren.

  Enkelejd Alibeaj: Doktor, e di, por nuk e fik”.

 22. Berisha merr mbështetjen e Kujtim Gjuzit: Ti s’je i vdekur e as kufomë, na ke në krah ne konservatorëve baca Sali

 23. Sali Berisha, hapur nuk është me Moskën, por hapur është kundër SHBA, gjersa ka inicuar edhe një “referendum online” ndaj zyrtares më të lartë të SHBA në Shqipëri.

  Peticioni online, në thelb është një mekanizëm i pabesueshëm e i manipulueshëm

 24. Kur në gjithë botën firmosen peticione kundër presidentit Putin, Sali Berisha firmos në Tiranë peticione kundër presidentit Biden.

  Shpresa e tij, se paraqitja si një viktimë e SHBA, do ta mbrojë atë nga drejtësia dhe do t’i japë mbështetje popullore, e bën atë një identitet politik putinian, që mendon se jeton në Moskë dhe jo në Shqipëri.

 25. KETA KOMENTET E FUNDIT DALIN NGA BODRUMET E BIJTE E KRIMINELEVE TE TRASHEGIMISE E GENIT NGA VIJE. KODOSHE, QE DJE NA SPIUNONIN, BURGOSNIN, E NA ZHDUKNIN NE QE DONIM PERENDIMIN, SOT JANE BERE ME TE DASHURURIT PER GJOJA AMERIKEN, KETA ZUZARE TE PANDERGJEGJSHEM. KUSH BESO E SHKO PAS KESAJ FARE HIBRIDE,ESHTE NE TE ZEZE TE VEHTES E LLOIT TE TIJ.SA TE JETE KJO RRACE TRASHEGIMTARESH E ORGANIZUAR KESHTU DO JETE E KEQJA E ME KEQ PER KETE POPULL.KETA SJANE DEMOKRATE, POR UJQER KATILO BANDITE QE KANE VESHUR KOSTUM DEMOKRACIE PER TE MBULUAR TE SHKUAREN E TE TASHMEN.VETEM LARGIMI, E BILES ASGJESIMI E SHPETON KETE KOMB.

 26. Berisha po përpiqet të marrë kontrollin e plotë dhe ka një tufë delesh injorante që e ndjekin këtë ujk kudo që shkon. Mendoj se mendimi im për Berishën është bërë shumë i qartë:

  Për të mirën e Shqipërisë ai duhet të zvarritet përsëri nën shkëmbin nga ka ardhur dhe të mos dalë më kurrë! Jo në PD dhe jo në Shqipëri sepse Berisha është një kancer malinj i demokracisë.

 27. Sili komenti i ores 08:09 – Jane keto kopjime nga ato qe Meraq Bazja i hedh rilindjoteve si silazh tek gazeta Tema. Kopjaci i tyre eshte njefare Ethem Lalaj nje ish-Kapterr i kohes Dulles katunar 7 lekuresh nga katundi i Mehmet Shehut qe ja kane ngarkuar detyre partie pa pagese ti sjelle ketu.
  Por nuk e kupton ky fakir dhe ato qe e urdherojne se ato bajga Mero Baze i gatuan per perdorim te brendeshem per rilindjotet budallenj e nuk shkojne askund tjeter te njerezit me mendje ne koke.

 28. Rithemeluesit filluan anatemimin dhe sulmet e pandërprera kundër “Guvernatores” Yuri Kim, sjelljeve “jo diplomatike” “ndërhyrjeve të paprecedenta dhe brutale të saj”, të shoqëruara me trysni dhe “ndërhyrje në organet gjyqësore shqiptare” etj. Fyerjet dhe shpifjet ndaj autoriteteve amerikane tashmë jane kthyer në moto të denigrimit që po u bëhet qëndrimeve edhe reagimeve të institucioneve amerikane nga Berisha, të cilin shqiptaro- amerikani Geri Kokalari i quajti ditët e fundit “kancer malinje” i demokracisë në Shqipëri.E ka thene geri kokalari o edi shpellkarisalihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.