• |
ide | kryesore

Vetëm Rama e ka në dorë ta lajë njollën e mbrojtjes së genocidit

-Instant, 1, Ide

Edi Ramës i duhet njohur një meritë: Ai e ka intuitën për të kuptuar se kur një alibi apo një gënjeshtër është e paaftë të shndërrohet në armë propogandistike. Kështu ka ndodhur edhe me dredhitë që makineria e tij mediatike prodhoi për të fashitur njollën e turpit të mos votimit të rezolutës kundër genocidit serb në Sebrenicë. 

Lexo me tej:


Socialistët votojnë kundër njohjes së genocidit serb në Sebrenicë

Nga reagimet në Tiranë dhe Prishtinë, nga komentet masive të rjeteve sociale dhe nga ato të deputetëve boshnjakë, kryeministri e nuhati se pallavarat me “non grata”, me “katran”, apo “thyerje të embargos së naftës”, nuk po zinin vend. Prandaj ai kaloi nga “plani A”, i anatemimit të Berishës si nismëtari i rezolutës, në “skenarin B”, pra atë se shteti shqiptar nuk ka asnjë dilemë për ti vënë emrin që duhet krimit etnik ndaj 8000 musimanëve boshnjakë në 1995-ën. Dhe për të vërtetuar këtë makineria propogansistike e Ramës po mbështetet në tre shembuj.

I pari se ambasadori shqiptar në Këshillin e Sigurimit të OKB, Ferit Hoxha e ka dënuar genocidin e frymëzuar nga kasapët e tipit Mlladiç- Karaxhiç. I dyti se kur ka qenë në krye të OSBE-së, Rama e ka bërë vetë të njëjtën gjë. Dhe së treti se në 11 korrik të këtij viti socialistët do të mbledhin kuvendin për të përkujtuar viktimat e masakrës serbe të 27 viteve më parë.

Të treja këto shembuj mund të jenë diçka, por kushdo që e kupton politikën dhe diplomacinë e di mjaft mirë, se qoftë dhe qindra të tilla sëbashku, nuk kanë as peshën dhe as vlerën e një rezolute parlamentare që vulos qëndrimin e një shtetit ndaj një ngjarjeje të caktuar.   

Pra për të marë një shembull, ka pasur shumë politikanë apo diplomatë francezë që kanë dënuar genocidin turk ndaj armenëve në fund të luftës së parë botërore, por vetëm kur parlamenti francez e njohu përfundimisht atë, me anë të një rezolute, ngjarja mori përmasa botërore.

Pikërisht kësaj diference në dukje të pavërejtshme, por në fakt tejet thelbësore, i referohej edhe presidenti serb Aleksandar Vuçiç, kur theksonte një vit më parë se ne do ta pengojmë në parlamentet mike votimin e një rezolute të tillë. 

Vuçiç: “Ne do t’i pengojmë rezolutat kundër genocidit në parlamentet mike”

Nuk ka dyshim se ky qëndrim i bashkëideuesit të “Open Balkan”, i nxjerrë nga arkiva prej Lapsi.al, hedh hije të forta dyshimi për motivet e vërteta që i shtynë deputetët socialistë të mos votonin në sinkron me homologët e tyre në vendet e tjera të rajonit. Më shumë se nga parimi për ta parë në mënyrë të ndershme dhe parimore historinë ai dukej i yshtur nga ankthi se mos prish idilin e marëdhënies Rama-Vuçiç. Ai qe në të njëjtën linjë me predikimet e herpashershme të kyreministrit tonë se e ardhmja e Ballkanit nuk ndërtohet duke i mbajtur sytë nga e shkuara.

I parë nën optikën e këtij qëndrimi të presidentit serb, votimi i deputetëve shqiptarë është një njollë turpi dhe një akt vasaliteti. Pas daljes së kësaj deklarate alibia se zyrtarët e shtetit shqiptar kanë mbajtur aty këtu ndonjë qëndrim ndaj genocidit në Sebrenicë konsiderohet nul. Tani pyetja është e thjeshtë: A është e aftë mazhoranca socialiste të sillet ndryshe nga udhëzimi që Vuçiç lëshoi për “parlamentet mike”?

Shtrimi i kësaj dileme e bën të pavlerë edhe justifikimin e dytë që Rama prodhoi pasi mazhoranca e tij ngriti kartonat e kuq në kuvend. Atij nuk i vyen më as gënjeshtra e parë, se nuk voton nisma të mara nga Berisha dhe as kjo tjetra se ka hedhur aty këtu ndonjë llaf kundër masakrave etnike të fund shekullit të shkuar. 

Jehona në Ballkan/ “Shqipëria refuzoi të dënojë masakrën e Srebrenicës”

Si një politikan që di ta nuhasë momentin kur armët e gabuara të propagandës dalin bllof, Edi Ramës i ka mbetur vetëm një rrugë. Për ti hequr këtë njollë turpi krejt shqiptarëve, ai duhet të bëhet nismëtari i një rezolute të re. Le të shkruajë një tekst krejtësisht të ndryshëm nga i i non- gratas, që dikur “thyente embargon duke trafikuar naftë”. Le mos i pranojë madje as votat “katran” të berishistëve në kuvend.

Le të zgjedhë pra ç’të dojë, por ama të ngrejë kartonat jeshilë të deputetëve kundër genocidit të Serbëve ndaj 8000 burrave dhe të rinjve muslimanë. Dhe jo ta bëjë këtë me batuta, as siç ka premtuar deri tani, me ndonjë përkujtimore në 11 korrik. Por duke prodhuar një dokument të vërtetë në parlament që i bën nder shtetit shqiptar dhe çdokujt që ka respekt për vlerat më minimale njerëzore.

Vetëm kështu, vetëm duke votuar një rezolutë të re, ai mund ta fashisë paragjykimin se socialistët i’u bindën kokëulur porosisë së Vuçiçit.  

©Lapsi.al

56 Comments

 1. Nuk lahet muti me shurre o Bushat . Çlind nga mace do ngelet mace , mi do gjuaj jet e mot .
  Edje kur jevgun e bene mbret e ndiste cigaret ne oxhak me thenxhillet e zjarrit .
  Nese je katran ne shpirt lyhu me flori sa te duash po i zi ngelesh perbrenda .
  ropt ku ti kesh o pallosh katran

  1. “Është koha që sovrani, populli shqiptar, të shpallë personat Rama, Balla, Veliaj dhe të tjerët persona non grata në Shqipëri. Mbështetja e kriminelëve të luftës në Beograd nga partia në pushtet e Ramës është tradhti. Ata duhet të dëbohen në Serbi” – deklarate e Martin Henze, zyrtar i larte i CDU Gjermani

   1. I paemër
    15/05/2022 te 15:10 – duhet te thuash Martin Henze, ish zyrtar i CDU Gjermani dhe i paguar me honorare nga Berisha kur ai ishte ne pushtet.

  2. Mos harro te thuash edhe cfare del nga ca lapanjoze te cdo qeverie per te mbajtur vendin e Ambasadorit gjithe jeten, thua se nuk ka njerez te tjere. Nje spiun i frances, per te mos thene edhe i Greqise, nje karierist klasi qe po te kerkosh mire ngado qe ka punuar, kupton se cfare njeriu eshte

   SHITET KESHILLI I SIGURIMIT SIKUR ESHTE LAVDIA E KOMBIT, NDERKOHE QE THJESHTE DEL VASALITETI, SERVILIZMI DHE SHERBETORI I USA PER TE BERE CFARE I DIKTON USA, CFARE DO FLASIN E ASGJE QE KA VLERE PER SHQIPERINE!!!!!

 2. Rames po ti interesonte Shqiperia me popullin qe ka brenda plus dhe imazhin e saj nderkombetar, ne rradhe te pare, nuk do e kthente ne nje narkoshtet dhe vend pa gjykata. Dhe kulmon kur quan genocidet e Jugosllavise si trazira te rendomta….

  Eshte ceshtje kohe qe Rama, per ti bere qefin Vucicit dha vasalitetit ndaj Beogradit, ti veje embargo Kosoves si vendi qe nuk eshte futur ende ne Ballkanin e Shqyer….

  1. Edhe une kam frike qe nuk e tradheton Vucicn (me kollaj tradheton interesat shqiptare-sic ka bere 3-4 here, se sa vellaun e tij), dhe maksimumi do e mbyll kete pune me 1 minute heshtje per viktimat e sebrenics me 11 korrik. Por qe te riparohet demi i bere nga ai dhe 51 qyqaret qe iu binden, eshte qe te behet nje rezolute e qe te votohet unanimisht nga te gjithe

 3. Se Edi Rama eshte vellazeruar me serbet, (qe ka te drejten e tij te beje cte doje per vete ,por ama si person privat dhe jo si kryeminister) kjo dihej edhe para se te ndodhte cmenduria e para 2 diteve. Se Edi Rama po mundohet qe pervec vetes, te vellazeroje nje pjese te shqiptareve me serbet, edhe kjo shihet qarte, dhe duhet ndaluar(edhe pse na doli gjumi vone). Se ai e ka marre si beteje personale, OpenBallkan, por njekohesisht, edhe “ta mund” Kurtin dhe Kosoven,(duke terhequr Malim e zi e AbazViqit dhe Bosnjen ne Open Ballkan dhe ta shfaqe pastaj kosoves si problematikja dhe plangpirshja e Ballkanit, edhe kjo dihet. (harron budalla qe kjo nuk eshte beteje personale mes Kurtit dhe tij, por nje beteje mes bashkimit dhe fuqizimit te kombit shqiptar apo percarjes dhe bashkim vellazerimit me serbet).Pra me 2 fjale, tashme te gjithe e njohim Edi Ramen, dhe nje tradheti me shume e tij, ska cka i prish ate CV e zeze antishqiptare. keshtu qe une mendoj, per interesa kombetare ,qe mos ti mbese kjo njolle Shqiperise, te propagandohet sikur ai votim ka qene si rrezim per ta nxjerr ne votim nje rezolute te tille dhe jo si rrezim i rezolutes ne perkrahje te viktimes. E dime qe e vereta per fat te keq nuk eshte keshtu, por ta shesim ne bote ,kete version. Edhe politikanet opozitare, ta mbeshtesin kete version.per hir te Shqiperise dhe jo per ta shfajesu Edi Ramen, se Edi Ramen ska mrekulli qe mund te beje ai(po beri), qe e shpeton,me gjithe ato te keqija qe ka bere.Vetem 3 nga qindra te keqijat qe ka bere(vellazerimi me serbet-Minishengeni,zbrasja e Shqiperise nga pothuajse 1/5 e popullsise, dhe keqperdorimi i te dhenave private te njerezve). mjaftojne(normalisht do te mjaftonin)per ta fut ne burg e jo vetem per ta rrezu Edi Ramen, keshtu qe per tia heq njollen Shqiperise, ta interpretojme ndrysheate votim te,dhe nderkohe te votojne (100% e deputeteve) 4 rezoluta:1)kunder krimeve shoviniste serbe ne Bosnje,2.Kunder gjenocidit neKosove.3. Ne Ukraine dhe kryesorja 4.Dalja nga Open Ballkan..Dhe nderkohe ata 51 deputete qe ngriten doren aq kollaj, te japin doreheqje dhe te zevendesohen

  1. O Arber prej Kosove – shiko punet e tua. Nuk ka ngel Shqiperia ti japesh ti mend. I jep dhe mend deputeteve nje qe nuk di te shkruaj Shqip.

   1. I Padinjitetshmi 03:42(servil i perjetshem i padroneve). Une spo i jap mend kujt,por shpreh mendimin tim,sic ben gjithkush ketu. Sta kam kritiku padronin herave te tjera, se kam pune me te mencura per te bere, por kur filloi vellazerimin me serbet, kaloi cdo kufi,dhe prandaj i reagova, e jo per ti heq atij pike politike apo per ti shtu dikujt tjeter, por vellazerim me serbet JO. KURRE. Kemi investu te gjithe per ti afru dhe bashku shqiptaret dhe sdo e leme nje tradhetar te hedh ne ere nje pune te bere nga te gjithe pa dallim krahine dhe partie. Dhe ty te pengon fjalia ime ketu, ne vend se te gezohesh, se e shikon cfare demi ka bere padroni yt akoma pa u realizu Minishengeni? Ka te pakten 10-15% me pak probashkimit ne te dy anet e kufirit. 3 nga 12 piket e plota nga publiku(televotim) ne Shqiperi, pardje ju dhane Serbise, qe do te thote 1 ne 4, pra 25%.A kemi 25% minoritet serb ne Shqiperi?Normal qe jo, kemi nje grusht te paperfillshem.Atehere nga dolen 25%?Sepse Padroni me propaganden e tij(pjese e te ciles jane dhe servile si puna jote) po i Kozmopolitizon open mind-sat, prandaj duhet ta nderpresim qe mos te bej me shume dem.Por ti skupton se te mjafton sufllaqja per sot, nderkohe per neser, dhe per te tjeret smendon.
    Sa per shqipen, kur kritikon dike per shipen te pakten duhet ta dish ti,se ska kuptim, Nderkohe ti ne 1 fjali e gjysem , ke 2 gabime prandaj mos me jep mend per shqipen o servil

 4. PS dhe deputet e saj kryen nje gafe ne kufinjt e krimit bashkepunetor, do te mbetet ne turpin e tyre fotot me kartonin e kuq duke u zgerdhire perjashto ndonje si Mimi Kodheli.

  Tani qe u kthye Berisha do shohim shume gafa te tilla

  1. Edhe mua me ra ne sy Mimi Kodheli, qe e dinte qe po bente nje turp, ama qe ne fund edhe ajo votoi.I vetmi qe nuk votoi me duket se ishte Peleshi dhe nje deputet i ri me emrin Ilir. Me servilet dhe pro serbet ishin Erion Brace, Petro Koci ,nje depuete i ri me syze ne fund, dhe normal Tao Palla

 5. Bushat bej nje shkrim tjeter dhe nxirr emrat dhe mbiemrat e te gjithe deputete qe votuan pro, qe votuan kunder dhe ata qe abstenuan. Ngaqe shqiptaret kane qene shume te urte. i kane lene ti vjedhin dhe ti tallin, keta deputete , perfaqesues te popullit kane marr enje fuqi te mbinatyrshme aq sa votojne pro serbeve dhe zgerdhihen. Jo me!Te marri fund kjo gje. E si hap i pare .tia nxjerrim emrat dhe mbiemrat.Per fatin e keq te tyre, ata tashme jane futur ne histori, por e keqja eshte se e futen ne histori dhe Shqiperine per fajin e servilizmit te tyre

  1. Cfare rendesije kane emrat? Se mos kane emer te pervecem deputetet shqiptare. Ata te gjithe jane kone qe lehin ne te njejten menyre sic leh kryetari vetem me zee te ulet se nuk mund te dalin para tij. Kane te njejten fytyre, te njetat zakone dhe te njejtat principe te kryetarit te rradhes. Nuk kane piken e dinjitetit apo te personalitetit. Shkurt, jane kryetari i rradhes ne miniature.

 6. ARRESTOHET YMER G KELLIRA POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN JE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT-ZAGARET E FRUSTRUAR SEXUAL PO MBAHEN NE BIRUCE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,EDI RAMES ,ALEXANDER VUCIC DHE REXHEP ERDOGANIT

  1. E vertete. Jugosllavia solli Partine Komuniste = Paria e Punes = gjyshi dhe babai i Bushatit dhe Sali Berisha = Saliu dhe Bushati i vogel nuk jane te interesuar qe emri i tyre bolshevik te njolloset nga bemat e Rames

 7. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLIN KARIN ME YMER GELBAZA KELLIREN-ZAGARI I FRUSTRUAR SEXUAL ESHTE NEN KAMPION PA E FUTUR KARIN NE PIDH-SPARTAK NGJELA ESHTE KAMPION thotë:

  YMER G KELLIRA NUK KA BOLE ME E SULMUAR ANDI BUSHATITLN DHE ARMAND SHKULLAKUN ME EMER PO JA FUT KARIN NE BYTH YLLI P EDHE NJA 200 leke DHE AI FOL NE EMER TE YMERIT

 8. YMER GELBAZA KELLIRA E TURPEROJ ME DOSJEN E INCESTIT NE FAMILJEN E EDI RAMES KUR SALI BERISHA ME REZOLUTEN E GJENOCIDIT NE SREBRENICE thotë:

  TE JESHENE NJE TAVOLINE ME YMER GELBAZA KELLIREN NGA FRYMA QE NXJERR NGA GOJA YMERI MENDONI NJERI SE PO DHJET SALI BERISHA APO EDI RAMA NE TAVOLINE ,

 9. Vetem propagande , show , premtime dhe justifikime boshe . praktikisht vetem fjale fjale dhe vetem fjale .
  A e dine i gjati ine , ky i marre e i marrosur pas parase e pushtetit te blere me para’ te pista , se nga e thena ne te bere eshte ne mes nje dete i tere ? Fjalet i merr era , karta kanta .

 10. YMER GELBAZA KELLIRA:GREG KRISTAQ RAMA BABA O ZAHOS -INCEST NE FAMILJEN E EDI RAMES VAZHDON-YMERI POJA ZHVAT LEKET EDI RAMES ME KETE DOSJE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DO TE PUBLIKOJ NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN

 11. E saktë Andi! Kjo është shenjë e pastër që ne kemi të bëjmë me tradhtarë të hapur në qeverinë dhe partinë socialiste. Këtyre fytyrave jo vetëm që nuk jua ndjen për Kosovën por punojnë kundër saj dhe pro serbëve.

  Këtyre i ka ikur koha me kohë.

 12. Bushat kari nuk pyet se pse Saliu i firmes Shqiponja, kerkon nje rezolute te pakuptimte 27 vjet mbrapa?

  Po si gjithmone, flet karrlliqe se i duket vetja interesant.

  1. Shume e thjesht pergjigja o sufllaqe. Nese Rama loboi qe ta hiqte qafe Berishen nepermjet “non grates”, Berisha e dinte qe Vucic ka kohe qe ia kapur ne dare hallatet Rames dhe e perdor si te doje. Atehere Berisha i tregoi shqiptareve ne menyren me te qarte se kush eshte Rama, por jo vetem kaq, iu tregoi edhe atyre qe e mbeshtesin qe ky njeri i ka hallatet peng ne Beograd e neser mund te beje ndonje loje tjeter ne favor te Rusise i yshtur nga Beogradi. Ne fund te fundit, rrugen e baballareve po ndjek.

   1. Po ta nxjerresh koken nga bytha e Berishes do kuptosh qe non grada u dha nga adminstrata e Trump dhe nuk behet me lobingje.

    Persa i perket boleve ne dare dhe lojrave te Rusise, kujtohu se kush e they embargon e naftes ndaj Milloshevicit me kompanine shqiponja dhe dhjetera cisterna, makina te modifikuara e varka qe kalonin kufirin dite nate.

   2. C’jeni ftof nga te gjitha brimat (bo korrent, se s’ka ngel gje ne koke ! )

    Dmth nqs Sala kerkonte qe te behej nje rezolute per zhdukjen e cifuteve nga Hitleri e Rama s’e pranonte – kjo do te ishte prove qe Rama i ka hallatet ne dare nga nazistet e Ukraines !

    Mire Bushati, se i duhet te qis ndonje pare, e shkru k..liqe edhe kur s’ka c’te thote, po kur shtohen dhe ca te tjere te “mencem”, behet muti mal !

    E nderkohe Rama mush xhepat – normal perderisa te gjithe ata qe duhet te ngrinin zerin, merren me idiotesite e Sales !

 13. ANDI BEJTJA DHE BLENDI FEVZIU TALLIN TRAPIN ME ZAGARIN E FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER PSE PO MASTURBON AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT

 14. Qe palloshi eshte me antishqiptari qe ka njohur rrota e historise sone nuk do ta kuptoni me mosvotimin e kesaj rezolute . Do ta shikoni me gjyqin qe do behet per detin dhe do shikoni sesa do perfitoje greqia se ne e dime gia qe perifimi yne eshte zero absolute . Keta po e shkatrrojne kombin , po trillojne historine dhe po mbushin xhepat e tyre.
  Keta nuk kane Zot , per keta plehra Zot i tyre eshte paraja dhe pushteti per te cilin jo vetem Shqiperine por i shesin shpirtin edhe djallit . Ky sekt antishqiptar jo vetem qe duhet larguar me dhune por duhen vrare me çap buke ne goje sepse ne vetvete kane vetem dhe vetem ligesi ndaj ketij kombi .

 15. Apo sa e rruan njeri ne bote per rezoluten shqiptare/
  Rezolut me lahut.
  Bushati nuk ka cfare prodhon dhe thote barcaleta.Mire e ke se behari erdhi dhe rezoluta e bosnjes mbas 25 vjetesh eshte shume vlefshme per numeratorin telefonik te Gramshit dhe lejen e gjuetise ne Divjake.

  1. Rezolut me gopin e satom o piçk mavi .
   O kurve nuk e kuptoni se keni votuar kunder kombit tuaj?
   Kombi me i persekutuar ne bote mbas hebrenjeve jemi ne o piçk mavi .

   1. o rrote kari Sot u kujtove ti per kombin kur ke 30 vjet qe lef per agjentin e udab dhe kriminelin Salih Berisha Ptu fare e ndyre malokesh

 16. ALEXANDER FRANGAJ DHE FATOS LUBO JA TALLEN ME ZAGARIN E MJERUAR FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  KUR TE GJITHE SHKOJNE NE PLAZH ME DASHNORE DHE GRA TE TYRE YMER GELBAZE KELLIRA SHKON E HA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE JA LEPI KARIN LAL ERIT

 17. “Është koha që sovrani, populli shqiptar, të shpallë personat Rama, Balla, Veliaj dhe të tjerët persona non grata në Shqipëri. Mbështetja e kriminelëve të luftës në Beograd nga partia në pushtet e Ramës është tradhti. Ata duhet të dëbohen në Serbi” – deklarate e Martin Henze, zyrtar i larte i CDU Gjermani

 18. YMER G KELLIRA KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 19. Ish oficeri i Gardës-Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mij, Bashën e Bardhin do i ha me dhëmbë

 20. Berisha ka takim me ish gardistët e tij të 97, që i turri kundër shqiptarëve, dhe që i premtojnë që do hanë me dhëmbë Alibej dhe Bardhin, ndërsa këta të fundit përqafohen me Pompeon. Si për dreq dhe ky, ku e gjeti të vinte para zgjedhjes së tij kryetar, në përvjetorin e sulmit amerikan mbi të. Të kish pritur të paktën deri në fund, që demokratët ta besonin që ja ka bërë gjëmën Sorosi dhe demokratët dhe jo republikani paraardhësi i Sekretarit Blinken

 21. YMER MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI.al -DHE MOS MASTURBO AFER PALLATIT TE ZENIT TE BABIT DHE ARMINA MEVLANIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BY KOL SALLAKU SKYPE-s DHE DRITAN HALE’s

 22. Po pse vertet i ve vulen qe shqiperia qenka skllav i nje psikopati,nje te perdali.Atehere shqiptaret nuk jane popull i denje ti bashkohet europes.Kurre nuk futemi ne europe po do bredhim rrugeve te botes si lupsiare,si prostituta,,si drogmene.Europa eshte qyteterim i krishtere me dinjitet dhe nuk pranon ne gjirin e saj te pa fe si jane shqiptaret.I shkerdheu enver hoxha tani po i shkerdhen edi rama.U vrava shume shpirterishte nga ky persevitet i parlamentit qe njollosi shqiptaret mos te ngrine me koke per 100 vjet.Kjo do kujtohet dhe permendet per ti poshteruar shqiptaret ne boten perendimore.Mallkuar qofte 8 nendori i 41 dhe te gjithe ata qe kane mbajtur dhe mbajne ate teser te asaj partie te mallkuar nga zoti .mallkuar qofshin te gjithe ata qe kane votuar ate parti nga 90 deri me sote dhe militojne ne ate parti,.zoti i shfaroste 7 breza.

  1. Ata që kanë prej 2013 që akuzojnë Edi Ramën se fitoi pushtetin pas “Aleancës me qelbësirat”, që nënkuptonte marrëveshjen e 1 prillit 2013, sot janë të gjithë me “qelbësirën”, por nuk e quajnë të tillë kur ai është me Sali Berishën.

   Gazeta austriake që ka botuar skandalin, është shumë e çuditur se si skandali ka tronditur më shumë Austrinë, se sa Shqipërinë. Ka më shumë komente në redaksinë e gazetës austriake, se sa në selitë e partive politike në Shqipëri

 23. Thirrini mendjes e kuptoni – Ka ZERO shprese qe ai Rama “te laje ate njolle” pra , nga aty poshte tavolines se Open Ballkan ku rri si kone prej kaq kohe…apo i keni syte ne prapanice e nuk e shikoni?

 24. I Padinjitetshmi 03:42(servil i perjetshem i padroneve). Une spo i jap mend kujt,por shpreh mendimin tim,sic ben gjithkush ketu. Sta kam kritiku padronin herave te tjera, se kam pune me te mencura per te bere, por kur filloi vellazerimin me serbet, kaloi cdo kufi,dhe prandaj i reagova, e jo per ti heq atij pike politike apo per ti shtu dikujt tjeter, por vellazerim me serbet JO. KURRE. Kemi investu te gjithe per ti afru dhe bashku shqiptaret dhe sdo e leme nje tradhetar te hedh ne ere nje pune te bere nga te gjithe pa dallim krahine dhe partie. Dhe ty te pengon fjalia ime ketu, ne vend se te gezohesh, se e shikon cfare demi ka bere padroni yt akoma pa u realizu Minishengeni? Ka te pakten 10-15% me pak probashkimit ne te dy anet e kufirit. 3 nga 12 piket e plota nga publiku(televotim) ne Shqiperi, pardje ju dhane Serbise, qe do te thote 1 ne 4, pra 25%.A kemi 25% minoritet serb ne Shqiperi?Normal qe jo, kemi nje grusht te paperfillshem.Atehere nga dolen 25%?Sepse Padroni me propaganden e tij(pjese e te ciles jane dhe servile si puna jote) po i Kozmopolitizon open mind-sat, prandaj duhet ta nderpresim qe mos te bej me shume dem.Por ti skupton se te mjafton sufllaqja per sot, nderkohe per neser, dhe per te tjeret smendon.
  Sa per shqipen, kur kritikon dike per shipen te pakten duhet ta dish ti,se ska kuptim, Nderkohe ti ne 1 fjali e gjysem , ke 2 gabime prandaj mos me jep mend per shqipen o servil

 25. Të shokuar, fillimisht u përpoqën ta kalonin në heshtje këtë gjëmë, sidomos skandalin e Ilir Metës, që do të shkundte nga themelet çdo vend dhe do të bënte jehonë e do të ishte temë e ditës për mediat, por që në Shqipëri normalisht nuk bëri asnjë efekt, e para, se tashmë jemi mësuar me këto skandale dhe kemi fituar imunitet, dhe e dyta, se shumica e mediave janë në borderonë e Metës dhe Berishës, ndaj dhe kishin zgjedhur të merreshin me shalët e kolme të Ronelës.Ti o arber nje nje shpellkare cecen i salihut qe shpreh mendimin tend por qe ujin e con te lagjja salihut ne vicidon,ti je ai shpellkari byroist i pd qe ha mut prej 10 vjetesh kur salihu vdiq politikisht nga vota dhe jo kulisat serbo ruse.

 26. Më poshtë, reagimi i plotë i Berishës, i cili tjetër gjë thoshte atëhere, e tjetër gjë thotë tani:

  “Të dashur miq, drejtuesit e dy partive kryesore të vendit firmosën sot një marrëveshje, me të cilën i dhanë zgjidhje njerës prej krizave politike më të rrezikshme të këtyre 26 viteve të fundit, që prej disa muajsh kishte rrokur vendin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu