• |
ide | kryesore

Negociatat, Presidenti i Këshillit Evropian vjen sot në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel do të zhvillojë sot një vizitë në Tiranë, ku do të pritet nga Kryeministri Edi Rama.

Në agjendë parashikohet që zyrtari i lartë europian do të pritet nga kreu i qeverisë Rama në orën 10:15. Më pas në orën 10:30, do të zhvillohet takimi me dyer të mbyllura i dy delegacioneve. Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Michel Kryeministrit Rama.


Vizita e zyrtarit të lartë të Bashkimit Europian vjen në një kohë kur po shtohet presioni për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga vendet e BE, e lidhur sidomos me pushtimin rus në Ukrainë dhe ndikimin që mund të ketë në Ballkan.

Agjenda:

-Në orën 10.15, në bulevardin pranë Kryeministrisë do të zhvillohet Ceremonia e Mirëseardhjes. (Sinjalin me frekuenca satelitore, Youtube dhe Facebook);

-Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve(FOTO dhe Plane me link wetransfere);

-Në orën 11.15, konferenca për shtyp(Sinjalin me frekuenca satelitore, Youtube, Facebook dhe me kamerat tuaja).

20 Comments

 1. Kjo vizite esht vertet pozitive deshmon qe shqiperia ne syte e nderkombetareve po rritet jashtmase dhe te gjithe po e kuptojne qe ka ardhur koha per tu futur ne be

  1. Nje tjeter pederast sorrosjan vjen ne Tirane. Edvini po e kthen vendin ne nje sheshpushim per rraqet e Europes. Duhet ndaluar nje ore e me pare.

 2. Kjo vizite nuk eshte kot.Kjo vizite tregon qe kemi rene per mire ne syt e vendeve te tjera. E meritojme te hym ne BE.

  1. Nje vizite shume e rendesishme per ne si popull i urojme mireseardhjen presidentit te KE dhe bashkebisedimet qe do te behen ben qe te futemi sa me pare ne BE

 3. bashkebisedimi pa dyshimin me te vogel qe eshte arme e forte per vendin sepse idete ndahen dhe per kete ne dalim ne perfundime t mira

  1. Shqiperia fale sektit mavi Ridhjerje eshte shume afer antaresimit ne BE parashikohet se ne vitin 2170 ne do te jemi pjese e unionit kur Europa te shperbehet.
   Tani hani mut o patronazhista.

 4. Fale ketyre takimeve qe po organizoni po i forconi maredheniet me nderkombetaret me shume. Se shpejti uroj te behemi anetare te BE sepse e meritojme plotesisht kete gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.