• |
ide | kryesore

Presidentin i Këshillit Europian mbështet “Open Balkan” dhe pjek qofte me Vuçiçin

Arkiva, Të fundit

Presidentin i Këshillit Europian, Charles Michel, deklaroi nga Tirana se ai personalisht e mbështet Ballkanin e Hapur dhe ftoi të gjitha vendet për t’iu bashkuar nismës së ndërmarrë nga Tirana, Beogradi dhe Shkupi.
“Për sa i përket Ballkanit të Hapur unë e mbështes këtë nismë, dhe ftoj të gjitha shtetet të bashkohen. Kjo do ta lehtësojë afrimin e Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian”, tha Michel gjatw njw konference shtypi nw krah tw Edi Ramws. Ndwrsa njw ditw mw parw kur ai vizitoi Beogradin, presidenti serb Aleksandar Vuçiç postoi një foto në rrjetet sociale me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel.

Ata pozonin tw dy duke pjekur bashkë qofte në skarë.


“Kemi përgatitur qofte bashkë. Faleminderit Charles Michel për vizitën dhe për mbështetjen e së ardhmes evropiane të Serbisë!”, ka shkruar Vuçiç në një përshkrim të fotografisë në Instagram.

©Lapsi.al

6 Comments

 1. Kjo eshte njesoj si deklarata e ambasads franceze ne Beograd qe ishte kunder aplikimit te Kosoves per ne Keshillin e Europes, nderkohe ambasada ne Prishtine e mbeshteti fuqishem ashtu sic e mbeshtet edhe vete shteti francez. Pra kur nje diplomat i huaj shkon ne Beograd, ia ben qefin serbo-cetnikeve me ndonj deklarate qe u pelqen atyre, por qe ndryshe mendojne dhe veprojne. Keshtu qe mos te gezohet Vuco,dhe jo vetem, se OpenBallkan cdo dite e me shume po i afrohet funeralit

 2. Po pse ky shreku ,qoftja serbe, pse del ne foto sikur po e pushkatojne? Edhe ne takime sguxon as t’i shoh ne sy ata politikane te huaj qe ka perballe. Vetem kur gjen ndonje politikan pa identit, qe i ben si trim dhe e nenshtron, se me te huajt rri si pule

 3. Presidenti i Keshillit Europian Charles Michel, per cudi ben vizita zyrtare ne Tirane e Beograd, por ben deklarata personale. “Une personalisht e mbeshtes Open Ballkan dhe u bej thirrje edhe vendeve te tjera te BE”-deklaroi Ai.

  Per cdo njeri te zakonshem kjo nuk mund te ishte deklarate e nje politikani, Kryeminister i Qeverise se BE, i cili i ben thirrje BE-se nga Ballkani.

  Sa per qoftet qe pjek me Vucicin do te thosha se eshte qershia mbi torte e kesaj vizite. Ose keta politikane qe po na vizitojne ne ditet me diell vijne ekskursion ketejpari, ose vertet nuk e marrin seriozisht kete rajon.

  A do te piqte qofte Vucic me Putinin?

 4. kjo tregon se BE e mbeshtet Ballkanin e hapur keshtu qe ata qe jane kunder kesaj nisme le ta mbajne bythen me dore Open Ballkan ka dhe mbeshtetjen e SHBA

 5. Te shktetet shqiptare qe kane 30 vjet qe i genjejne e i vjedhin politikanet. E me ato para u pasuruan e po pasurohen jo vetem politikanet shqiptare po edhe ca vemje si puna e ketij qoftexhiut. Mbetem duke paguar per foto e deklarata e asgje nuk fituam. Sa te pasur paskemi qene, sa pasuruam edhe dynjane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.