• |
ide | kryesore

Princ William nderohet me një monedhë për ditëlindjen e tij

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi William së shpejti do ta shohë fytyrën e tij në argjend.


Pallati Mbretëror njoftoi të hënën se Duka i Kembrixhit do nderohet me një monedhë të veçantë  në Mbretërinë e Bashkuar për nder të ditëlindjes së tij të 40-të!


Dizajni, i cili u shpërnda në Twitter, tregon Uilliam-in në një profil që shikon lart në të djathtë të monedhës, me numrin 40 në të majtë dhe shifrën e tij mbretërore “W” në të djathtë. Monedha shënon gjithashtu herën e parë që një anëtarë nga familja mbretërore paraqitet i vetëm në një monedhë.

Thomas T. Docherty, një dizajner i mbretërisë e quanjti krijimin e saj si “kulmi” i karrierës së tij.

“Edhe pse jetët tona janë padyshim një milion milje larg njëra-tjetrës, unë e kuptoj se si ndihet pasi kam mbushur 40 vjeç dhe kam një familje timen, kështu që doja të sigurohesha që të kapja Lartësinë e Tij Mbretërore me saktësi në këtë fazë të jetës së tij. ” ndau ai.

Ditëlindja e William vjen vetëm disa javë para se familja mbretërore dhe Britania e Madhe të festojnë qëndrimin në fron për 70 vjet të Mbretëreshës Elizabeth. Është e paqartë se çfarë do të bëjë William për të festuar, por ekspertja mbretërore, Katie Nicholl, i tha ET se mund të shërbejë si një kohë që Princi dhe vëllai i tij, Princi Harry, të punojnë për të përmirësuar marrëdhënien e tyre të tensionuar prej kohësh.

“Harry, më është thënë, sugjeroi ndoshta që ata mund të merrnin një lloj ndërmjetësi, për të bërë njëfarë përparimi,” ndau Nicholl për ndërmjetësimin që ajo tha se Harry sugjeroi gjatë ndalimit të tij në MB përpara takimit në lojërat Invictus 2022 në Holandë. “Ishte diçka që ai ia kishte sugjeruar babait të tij. Ai e ka bërë shumë të qartë se dëshiron t’i zgjidhë gjërat. Ai dëshiron që gjërat të përmirësohen.”

“Po dëgjoj se dëshiron të jetë këtu për festimet e  mbretëreshës në qershor. Unë mendoj se, ndoshta, sugjerimi i një ndërmjetësi nuk është ppër marrëdhënien me babanë e tij, sepse ai është i hapur ndaj dëshirës për të zgjidhur gjërat,” vazhdoi ekspertja. “Unë mendoj se ka të bëjë më shumë me vëllain e tij. Mendoj që ideja e të kërkuarit një ndërmjetës ka të bëjë më shumë me të dhe William. Marrëdhënia e tij, me të vërtetë, është në një udhëkryq. Na është thënë për shumë muaj tani që ata nuk janë afër për momentin. Ka qenë shumë, shumë e vështirë.”/Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.