• |
ide | kryesore

Mbyllet hetimi rreth akuzave të punonjësve për Meghan Markle

-Instant, Paparazzi, Slider

Buckingham Palace nuk do të publikojë një raport për publikun mbi hetimin e pretendimeve se Meghan Markle sillej keq me stafin e pallatit.


Sipas një raporti nga The Sunday Times, Buckingham Palace do të “përmirësojë politikat dhe procedurat” në departamentin e tij të burimeve njerëzore pas hetimit, megjithatë, më shumë detaje mbi rastin nuk do të bëhen publike.


Duke cituar burime mbretërore, The Times thotë se Pallati nuk po e publikon këtë informacion si një mënyrë për të “kufizuar tensionet midis Sussexëve dhe pallatit” dhe “të mbrojë privatësinë e atyre që morën pjesë” në hetim.

Hetimi për keqtrajtimin e punonjësve u nis në mars 2021 pas një raporti nga The Times që u botua vetëm disa ditë përpara se të transmetohej intervista e Meghan dhe Harry me Oprah Winfrey.

Sipas raportit, Meghan u përball me një ankesë në Kensington Palace në tetor 2018, duke pretenduar se ajo “përzuri dy asistentë personalë nga shtëpia dhe po sillej keq me një anëtar të tretë të stafit”.Një zëdhënës i Meghan dhe Harry e mohoi akuzën, duke e quajtur atë një “fushatë shpifjeje të llogaritur”./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.