• |
ide | kryesore

Bruce Willis shet të drejtat e imazhit për krijimin e “binjakut dixhital” të tij

-Instant, Paparazzi, Slider

Bruce Willis mund të shfaqet ende në ekranin e madh edhe pas daljes në pension. Aktori shiti të drejtat e tij të imazhit, Deepcake, një platformë e optimizimit të përmbajtjes me inteligjencë artificiale.


Inxhinierët në kompaninë me bazë në Delaware krijuan një “binjak dixhital” të Willis, duke vendosur imazhe të fytyrës së tij në AI, ku inxhinierët janë në gjendje të krijojnë projekte filmike brenda pak ditësh.


“Me ardhjen e teknologjisë moderne, unë mund të komunikoj, të punoj dhe të marr pjesë në xhirime, madje duke qenë në një kontinent tjetër,” tha Willis në në faqen e internetit të Deepcake pas projektit reklamues.  Aktori tani mund të rikrijojë projekte në vetëm tre deri në pesë ditë.

Ish-gruaja e Bruce , Demi Moore, njoftoi në mars se ai do të “largohej” nga aktrimi.

“Për mbështetësit e mrekullueshëm të Bruce. Si familje ne donim të njoftonim se Bruce ynë i dashur ka përjetuar disa probleme shëndetësore dhe kohët e fundit është diagnostikuar me afazi, e cila po ndikon në aftësitë e tij njohëse,” ndau Moore në Instagram. “Si rezultat i kësaj ai po largohet nga karriera që ka shumë kuptim për të.”

Para daljes në pension, Bruce Willis xhiroi tre filmatë tjerë aksion: “Detective Knight: Rogue”, “Die Like Lovers” dhe “Paradise City”. ” Detective Knight: Rogue” do të shfaqet në kinema më 21 tetor./Lapsi.al


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.