• |
ide | kryesore

Covid-19/ Asnjë humbje jete, 18 të infektuar në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19, infektuar, covid

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.


Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.


Ju informojmë për situatën e Covid-19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 558 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 18 qytetarë, në këto Bashki:

13 në Tiranë, 2 në Sarandë, nga 1 qytetarë në Lezhë, Divjakë, Berat.

Janë 201 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,293 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo më tej: Trump i futet garës për t’u rizgjedhur President, çfarë duhet të dini 

Statistika ( 16 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore me Covid-19: 18
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 558

Testime totale 2,004,208
Raste pozitive 332,088
Raste të shëruara 328,293
Raste Aktive 201
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive me Covid-19 sipas qarqeve:

Tiranë 150
Vlorë 13
Fier 11
Gjirokastër 10
Elbasan 5

Berat 4
Shkodër 3
Lezhë. 3
Durrës 2

Lexo më tej: Gabimi që shkaktoi Covid-19/ Del raporti i ekspertëve amerikanë 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.