• |
ide | kryesore

110-vjetori i Pavarësisë/ Ngrihet flamuri kuq e zi në Vlorë

-Instant, Lajme, Të fundit

Ka nisur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë. Krerët më të lartë të shtetit shqiptar dhe kosovar janë bërë bashkë këtë 28 nëntor. Ata kanë ngritur flamurin kuq e zi në sheshin Pavarësia.


Qytetarë nga Shqipëria, Kosova, Çamëria, të pranishëm në ceremoni urojnë në këtë vit Jubilar për 110-vjetorin e Pavarësisë. Një ditë më parë në parlamentin e Shqipërisë u zhvillua seanca e parë e përbashkët e dy kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.