• |
ide | kryesore

I dënuari në burgun e Drenovës kapet me kanàbis

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sekuestrohet një sasi drøge në burgun e Drenovës në Korçë.

Droga i është gjetur një të dënuari. Mësohet se janë gjetur 6 doza të dyshuara kanabis.

Sipas informacioneve të siguruara, dozat i janë gjetur të dënuarit Kristaq Izet brenda qelisë ku vuan dënimin për veprën penale “vjedhje”. Policia e burgut ka arritur t’ja gjejë këtë sasi në gojë, gjatë përpjekjes së të dënuarit për ta fshehur.

Kanë filluar hetimet nga SHKB e burgjeve për të zbardhur plotësisht ngjarjen dhe se si kjo sasi u gjet brenda këtij institucioni.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *