• |
ide | kryesore

Reshjet përmbysin disa zona në Fushë Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati

-Instant, Lajme, Të fundit


Reshjet e pandërprera dhe me intensitet të lartë, sjellin sërish përmbytje në zonën e Murqinës dhe Mallkuçit.

Gjate natës lumi Ishëm ka dal nga shtrati duke përmbytur me dhjetëra hektar tokë bujqësore, ndërsa disa banesa në këto dy fshatra janë të rrethuara nga uji.

Gjithashtu të mbushura me ujë janë dhe kanalet kulluese, duke bllokuar disa rruge të fshatrave.

Niveli i ujit në lumin Gjole ka arritur në kuotata maksimale. Situata mund të përkeqësohet nëse reshjet vijojnë me këtë intensitet.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *