• |
ide | kryesore

Ahmetaj thyen heshtjen për e-mailet e Zotos: Ndoshta është gjobëvënie

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ahmetaj


Ish-ministri Arben Ahmetaj ka reaguar për herë të parë në lidhje me akuzat e fundit për lidhjet e tij me inceneratorët. Pak ditë më parë në media u publikuan e-maile se ai ka qëndruar së bashku me bashkëshorten në hotele luksoze të paguara nga Klodian Zoto. Madje këto e-maile u dorëzuan në SPAK nga një gazetar.

Por në një reagim për emisionin “Të Paekspozuarit”, Ahmetaj mohon gjithçka. Ai shprehet se bëhet fjalë për dokumente jo origjinale. Ish-ministri mohon të ketë udhëtuar ndonjëherë me Klodian Zoton apo të ketë përdorur kartën e tij.

Ahmetaj thotë se sulmi ka lidhje me detyrën e tij dhe mund të jetë e nxitur nga persona që nuk kanë pëlqyer qëndrimet e tij zyrtare si ministër, ose mund të bëhet fjalë për gjobëvënie.

“Nuk janë dokumente origjinale. As kam udhëtuar e as kam përdorur kartën e ndokujt. Nuk kam asnjë lidhje me procedurën. Dikujt nuk i kanë pëlqyer qëndrimet e mia zyrtare si ministër. Ndoshta bëhet fjalë edhe për gjobëvënie.

Nuk kam udhëtuar kurrë me Zoton dhe as kam përdorur kartën. Një tufë me media i marrin të mirëqena letrat. Unë kam udhëtuar vetëm me miq dhe ish-miq të mi, e Zoto nuk është as njëra, as tjetra”, – ka deklaruar Ahmetaj. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Faturat e inceneratorëve, si çarteri i Ramës

Inceneratorët në mes/ Ç’ndodhi mes Ramës dhe Ahmetajt

Komisioni hetimor/ Pse Rama zgjodhi të sillet si i pandehur

Dy Klodët nuk kanë mashtruar Ramën, ata kanë vjedhur për llogari të tij


22 Comments

  1. O jevgjit, po ti frakturove kafken dhe percinose me platin nofullen e thyer kur u gremise para 3 vitesh me foristraden e Zotos ne Maqedoni, jane pamjet kur te vizitoi ne spital ministri shqiptar i brendshem i Maqedonise, jane dokumentet dhe provat atje, o jevgjit,KAQ!

 1. Logjike e thjeshte: nqs. Ahmetaj ka aq shume leke sa ju thoni se ka, pse duhet qe t’i paguajme atij nje dhome hoteli si te ishte sekretare ordinere.

  Ose Ahmetaj nuk ka vjedh aq shume sa thoni ju pra s’ka leke dhe eshte joshur me nje dhome hoteli ose ka vjedh si thoni ju dhe dokumentet jane fallco si thote.

  O njera, o tjetra.

  1. Alehandro

   po qeke i modh mor Alehandro. Po cfare llogjike qe paske more palikar. Po jevgjiti edhe fara luledielli po pati mundesi prape ti vjedh, ti thua nje dhome hoteli psh 500USD nata per nje jave bashke me bileta avjoni, dhe ti thua qe Tigri do ta refuzoje? Tigri te rrjep te gjalle more ….

 2. Hajdut ne burg e ke vendin. Mire ta beri Rama qe te hodhi si lecke pa vlere.
  Po ju ze buka e popullit.
  Turp beni orgjira e invalidet e pensionistet vuajne per ishim,ilace.

 3. Nje pyetje kisha une. A eshte e vertet qe ky tipi me pseudonim tigri eshte pedofil. Se gojet e liga thone qe me kete gruan e dyte qe ka tani ka abuzuar qe kur ajo ka qene 15 vjeçe. Ndoshta jane thashetheme. Se mire e rende eshte te jesh hajdut i oarave publike, por me te jesh dhe pedofil burgu nuk mjafton.

  1. mamaja e ketij jevgjiti,ka pasur xhiron me te madhe te kurvo-orgjise ne Gjirokaster.cfare modeli eshte per kelyshin.

 4. Mediat e saliut vazhdojne politiken e nongrates ,1 milion shuplakave e Rames tallin karin me babalerine e shqupit dhe politiken e perceptivity .Edi kryeminister deri ne 2033,lali Eri kryetar bashkie,PS 58 bashki ,shqupi sala edhe babalja 3 bashki.po pooooo liri demokraci ky asht perceptimi.

 5. Tirana eshte e vogel. I madh e i vogel e di qe per skemen e inceratoreve, ky zoteri ishte arkitekti dhe ideatori. Eshte personi qe indirekt ka bashkepunuar me prokurorine , me qellim qe te shmang veten e tij. Eshte personi qe dhe pse eksponent e PS, ka mbajtur gjithmone nje kembe ne LSI.

 6. Do ngelen grate e seksualistave dhe motrat e patronazhistave pa i qire arqen arixhiu. Duhet gjetur zevendesuesi. O jorgo a shkon ti?
  Per ndryshe dilni dhe mbrojeni qirsin
  se do cmenden grate. Hajde mbaje vasiliken nikollen felen dhe analfelen

  1. E thjeshtë fare. Nëse ki pretendon të kundërtën pse janë mbajtur gjithë ato E -maile në prokurori?Ato vërtetohen kollaj në hotelet ku ka qëndruar.Hotelet pamvarsisht që ruajnë sekretin e klientëve por me vendim gjykatë të atij vendi dhe letër porosi nga spaku i vënë në dispozicion.Ore që ki ka abuzuar as diskutohet sepse edhe sikur të vazhdojë t’a mohojë sepse ata që e hapën këtë mesele e din mirë.

  2. Shkoj po.

   Po s’qi gjo ky.

   Ky ka nje fetish: do qe t’i futesh gishtin e vogel te kembes tek vrimat e hundes.

   Cmenet!

 7. O jevgjit, po ti frakturove kafken dhe percinose me platin nofullen e thyer kur u gremise para 3 vitesh me foristraden e Zotos ne Maqedoni, jane pamjet kur te vizitoi ne spital ministri shqiptar i brendshem i Maqedonise, jane dokumentet dhe provat atje, o jevgjit,KAQ!

 8. mund te jesh mgjyp dhe je i ndershem e dinjitoz po ahmetaj eshte hajdut e imoral si rame velija e sorollopi i tyne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *