• |
ide | kryesore

Altin Dumani zgjidhet kreu i SPAK/ Dështon kandidati i Ramës

Arkiva, Kryesore
Kreu i spak


Pas më shumë se 5 orë e 30 minuta pyetje përgjigje me të tre kandidatët, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur si shefin e ri të spak Altin Dumanin me 5 vota. Të 10 anëtarët, pasi njëra prej tyre u tërhoq nga votimi se gjendej në kushtet e konfiktit të interesit e zgjodhën të preferuarin e ambasadës amerikane që në raunëdin e parë. 

Lexo me tej:

Altin Dumani, prokurori që futi në sherr Edi Ramën me Juri Kim 

Një surprizë e fortë ishte pjesmarrja e ambasadores amerikane Yuri Kim gjatë një pjese të procesit kur pyetjeve po i përgjigjej Edvin Kondili. Pasi doli nga salla ajo deklaroi  “është e rëndësishme për personin që do të përzgjidhet, për faktin se ai person do ta kuptoj nëse ai është zgjedhur në bazë të kritereve, apo në bazë të kërcënimeve dhe favoreve, në këtë mënyrë ai do të ndiejë se i detyrohet dikujt. Kushdo që zgjidhet duhet të marrë në konsideratë faktin se pronari i vetëm është ligji. Erdha këtu se në këtë kohë ma lejonte agjenda ime, ky është mesazhi im”. 

Zëri Amerikës komenton përplasjen Rama Kim 

Një burim i Lapsi.al brenda sallës tha se deri në një pikë procesi ishte i mbylluar për kandidatin e mbështetur nga Rama, Kondili. “Por sapo ambasadorja hyri në sallë e shoqëruar nga shumë gazetarë dhe bodigardë u pa se fytyrat e disave prej tyre që kishin vendosur votën për kondilin ndryshuan. Pati diçka të mistershme, dhe në mendimin gjithçka u vendos në ato çaste” tha burimi, ndonëse vetë Yuri Kim pohoi për mediat se ajo nuk kishte dhënë asnjë mesazh sekret.

Skandali/ Rama ia zhyt në fund Yuri Kim-it, në lojë kreu i SPAK 

Për më shumë se dy javë, mes ambasadores dhe kryeministrit ka pasur një përplasje verbale  për mënyrën se si duhet të zgjidhej kreu i SPAK. Me sa duket Yuri Kim e shpallur si ambasadore në largim ka treguar forcë dhe ka arritur ta imponojë, ndonëse me rezultat të ngushtë, kandidatin e preferuar prej amerikanëve.  

©Lapsi.al

 

Adnan Xholi 1 vote

Altin Dumani 5 vota

Edvin Kondili 4 vota


49 Comments

 1. Na plasi trapi. Kelysh i politikes ka qene dhe do jete. Tani na e perkrah edhe Kimetja. Nje lesh do beje. Ketu do jemi e do ta shohim.

   1. Nuk gezohet doktorri per te tilla gjera e ngaterron me ramen ose kelliren e bashkise.

    Sot qarkullon lajmi qe lali ja zhyti rames , sepse kellira ishte pozicionuar me kimeten ne klp.

    gjelle qensh me ramen kimeten dhe kelliren.

    1. Uroje qe shefi i ri i Spak ta filloje me kriminelin dhe Non Graten Sali Berisha dhe familjen e tij per te gjitha krimet qe kane bere ndaj popullit

   2. Bring your neighbour’s enemy to your home, plot conspiracies at your home, damage your neighbour and expect that you will be safe. What a stupidity Zelensky did?

  1. SE PER KE ESHTE SPAKU PER POPULLIN PER DREJTESI LIGJORE DHE NDESHKIM PER TE PADREJTIT NE PUSHTET APO PER SHTETIN NDESHKIM TE POPULLIT DHE KUNDERSHTAREVE TE SHTETIT PADREJT KOHA ME FAKTE SHPEJT DO TA TREGOJN thotë:

   ZHVILLIMET DO TI VEN NE SPROVE TE GJITH .ME FAKTE SADO FSHEHTAS TE RUHEN .PER CDO ANGAZHIM SE KUJT I SHERBET TE DREJTES SE PERGJILLESHME APO NE SHERBIM TE PADREJTEVE NUK DON SHUM KOH PER TU KUPTUAR PRANUar apo refuzuar sapo te angazhohet.uroj te jen me te DREJTEN MBASI KY POPULL KA SHUM NEVOJ PER DREJTESI HAK .POR ?MBETET GJITHCKA.TE DAL NGA NJE RRETH DHE ELIT E KORRUPTUAR TRIUMFATOR MBI TE.SIKUR TE KISHTE ARDH NGA DIASPORA ME NJE FORMIM KULTUR DHE PATRIOTIZEM VLERA NDOSHTA DO ISHTE ME I DOBISHEM PER KET POPULL

  1. Jane lojra qe ben Kimetja me Ramen .Neser do thote Rama se krye prokuririn e spakut nuke zgjodha por e zgjodhi Kimetja dhe behet te treguar se se drejtesia eshte e ” pavarur”

 2. Ylli Manjani e shpjegoi fare qarte mbreme ne Opinion pse ky debat dhe konkurs eshte nje idiotesi!

  1. Ylli burre i zgjuar shume. Hahahahahahah
   Kurse ti qe mer per baze fjalet e yllit. Je GJENI… HAHAHAHAAH

   1. Jo mo kar jo, ja e tha edhe beni te lokali po a e njeh ti benin??e tha edhe iliri i zanes , e tha edhe ylli,. Por yllin ti e di se kush eshte benin ilirin, x-in, y-ypsilonin nuk i njeh se nuk jane publik , pse bo si kar.

    Ylli eshte njeri publik dhe eshte dikush. Ti je nje cope kar qe bo si i zgjut

 3. Pse zgjedhja e te preferuarit te amerikaneve si kreu i Spak eshte po aq e demshme sa zgjedhja e te preferuarit nga Rama: disa shembuj nese kreu i Spak qe merr direktivat nga rruga e Elbasanit. 1: pezullo hetimet perkohesisht per Ramen dhe ministrat per hir te stabilitetit ne Rajon. 2. Kryeminister akomodo ne shqiperi 10,000 afgane se perndryshe te versulim spakun 3. Rama eshte i paprekshem se kemi frike se vjen berisha ne pushtet etj etj

 4. Fyryrat e derrave xholke dhe kondilke bushtra te shitura….
  Tamam si derra te fryre me qulle partie.
  Xhol kristaqi
  Dhe kandill bandill kristaq ramuti.
  Pise te ndyra.
  Urojme ramuti te kete fatin e gadafit…

 5. Transparenca e intervistave te kandidateve per kreun e SPAK, aq te komentuar e me incident diplomatik te Ministrise se Jashtme (njoftimi per largimin e ambasadores Kim) ishte e mira e vetme e fabules.

  Shqiptaret pane e degjuan kandidatet, si dhe pyetjet qe u beheshin, duke krijuar nje ide per seicilin prej tyre, per nivelin, pozicionin, veshtiresine e atij konkurimi edhe per ata qe do te votonin.

  Si qytetar i Shqiperise, pas dites se sotme nuk do te ndjek me shfaqje te tilla, megjithe zhgenjimin nga Drejtesia nder vite, administrata e larte dhe politizimi i skajshem i punesimit ne to.

  Mediokriteti qe ka mbuluar vendin ne cdo aspekt me dhemb…

  1. Po ca k.. don populli te degjoje kandidatet
   Te gjithe prokurore jane, le te bejne detyren. Cfare dallimi ka kush eshte drejtues bese te gjithe punojne.
   Kesaj i bie era shume.
   Krimit i dhane , ashtu si gjithe reforma, nje dhurate te vyer, te njohin me mire ata qe kane per ti hetuar, e kesisoj ti gjejne piken e dobet si ta godasin
   👏reforma ma idiote ne bote!

 6. Faleminderit Znj.-es Ambasadore te Shteteve te Bashkuara te Amerikes.

  Faleminderit Kryeministrit te Shqiperise.

  1. Faleminderit publikut, jeni te mrekullueshem, edhe nje duartrokitje tjeter per mua, ju dua shume, jeni te mrekullueshem
   edhe nje duartokitje tjeter per mua ju faleminderit shume publik i dashur. Ju dua shume.
   Kalojme ne kengen tjeter e titulluar : ku ike ti?
   Kenga i kushtohet nje dashurie te munguar nje personi te zemres te larguar, nje marredhenieje te nderprere , ku zemrat duhen aq shume
   Kendon olta xhacka teksti edi rama muzika edi rama orkestroi edi rama

   Oltaaaa xhackaaaaa!

 7. Nuk ka rëndësi kush u zgjodh.Rendesi ka a do jetë i pavarur.A do ketë guximin që të hapë vetë çështje pa pasur nevojën ti sjellin denoncimet e gatëshme sidomos nga politika.Sepse guximi i jep mundësi që të ndryshojë ky vënd nga rrugëtimi në monizëm.

    1. Aaaahhh… se njeriu kur eshte 17 vjec zgjedh zanatin me idene per t’u bere hero!

     Po ti je nje cope shkerdhate qe s’e ke shokun.

     Bytheqir! Dil vete po je trim! Por mos iu kerko llogari te tjereve pse nuk vdesin per bythen tende te qelbur!

     1. 16 po vdesin ne lufte ne ukraine o kellire

      18 vjec je moshe madhore me ligj per ca gjera pergjegjesia fillon qe 16 vjec, patenta.

      Ky ka fillu minimalisht 18 vjec juridikun ose shkollen e policise. Se ka fillu si karrieren si polic ska kalu nga magjistrature

      Moj kellire 18 vjec po hyre akademise se policise ke zgjedh zanat.
      Apo i vune pistoleten ne koke kur ishte 30 vjec qe te behej prokuror

      Kuptove moj kellire

     2. E kuptova shume mire.

      Thjesht perforcon ate qe te thashe, qe je nje kokerr bytheqiri qe ben si trim me jeten e te tjereve nga tastjera, por s’ke bole qe te japesh i pari shembullin sepse je i tredhur.

     3. Jorgo, mos kujton qe jam stojani apo kondili?

      Mos u konfuzo

      Une jam artist. Arma ime eshte pena jo plumbi

      Bindja ime mbetet e njejte per ty thjesht je defiçent

   1. Kjo verteton edhe nje here se sa integritet te munguar kane perfaqeuesit e drejtesise se “reformuar”. Koha do tregoje qe asgje muk ka ndryshuar, imcemeratoret do hetohen si taste te ndara, teatri nje gje e tejkaluar, porti I shquer I Durresit do vazhdoje te perpunoje ngarkesat me banane, te zhdoganoje tayota yaris, do hetojet gerdeci, vrasjet e 11 Janarit, do hetohet per shkaqet e vrasjeses se av Ravik Gurra, do hetohet zhdukja e drejtorit te basteve madje edhe shperdorimi I detyres per tenderat e rrugeve me ofert te pakerkuar etj etj por rezultati do jete I tille qe nuk do cenoje njeri kjo edhe fale kodit te heshtjes te adaptuar ne vije sjlljeje. Shkurt : the players go and came the game remane the same…

 8. Nga tre kandidatët, dëgjova pjesërisht vetëm prezantimin e Kondilit.
  Në prezantimin e tij dëgjova disa shifra se sa shumë e ka luftuar ai korrupsionin në 15 vitet që ka qene prokuror i krimeve të rënda e 3 vite të sukseseve të tij si pjesë e SPAK.
  Nga ajo ekspoze, cilido qe e dëgjoi zotërinë do të dilte me pyetjen :
  Po nëse prokurorët shqiptarë në këto 18 vitet e fundit paskëshin bërë mrekullira, çfare nevoje kishte që të reformohej drejtësia ?
  Meqë zotëria ka qenë prokuror i krimeve të rënda për 15 vite, deri në vitin 2019, prisja që të na skjaronte se përse kjo prokurori nuk qe e zonja të ndëshkonte krimin e lartë të shitblerjes së votave, dy dosjet e të cilave të shoqëruara me përgjime nga kjo prokurori, u dëgjuan në gjithë botën nga media si VOA apo Bild , u injoruan fare nga SPAK, dhe u rihap dosja e Gërdecit, ndonëse për te ishte kryer një hetim i gjatë edhe me specialistë të huaj të kriminalistikës e u zhvilluan seanca gjyqësore me ndëshkimin e përgjegjesive ?
  Ja po i leme ngjarjet “e vjetra” si Gërdeci apo skandali tragjikomik i palo zgjedhjeve të Dibrës, por vetëm këto dy-tre vitet e fundit lajmi kryesor i ditës kanë qenë, aferat korruptive të qeverisë me prishjen e teatrit kombëtar, rrugët fushore me kosto 20 milionë euro, inceneratorët e famshëm që nuk ekzistojnë e që paguhen sikur janë në punë, “biftekët njëmijë euroshe” të Nusretit që sollën idenë për të shkatëruar portin historik të Durrësit për të ndërtuar një portë lluksi të jahteve nga një multimiliarder arab etj.etj, nuk po i përmend se janë shumë PPP-rat e koncesionet flagrante korruptive.
  Po si nuk dëgjova asnjë fjalë nga Kandili , kandidat për kryetar i SPAK, që paskej pasur si detyrë pikërisht luftën kundër korrupsionit, se përse nuk ka lëvizur SPAK-u për tju shkuar deri në fund hetimit e ndëshkimit të tyre ?
  Nga ana tjetër , kemi një ngjarje tjetër tepër të ndjeshme politike këto dy vitet e fundit.
  DASH ka shpallur non grata ish presidentin, ish kryeministrin e liderin e të parës parti opozitare demokratike antikomuniste në Shqipëri, profesor doktor Berishën familjarisht, me akuzat për korrupsion e për dëmtim të demokracisë.
  Kjo është një akuzë e rëndë e publikuar në të gjitha mediat e për çudi vetëm SPAK nuk është marë fare me te..
  SPAK është një institucion i ri i drejtësisë i krijuar, menaxhuar e financuar kryesisht nga qeveria amerikane.
  Si nuk doli një prokuror i SPAK që më së paku ta thërriste Berishën për ti kërkuar atij shpjegime për këto akuza, që do të ishte qoftë edhe formalisht normale për këtë institucion ?
  Jo po DASH nuk është Gjykatë po një institucion qeveritar politik, do të thoshin “ekspertët”.
  A nuk e paska SPAK si një institucion juridik shqiptar i pamvarur nga politika të drejtën që ti kërkojë qeverisë amerikane fakte për akuzat e ngritura për korrupsion ndaj Berishës meqë lufta kundër korrupsionit është objekti kryesor i punës së tij ?

 9. Padyshim qe Dumani eshte komplet ndryshe nga Kraja nje hetues i diktatures
  Pune e Dumanit do duket dy tre muajt e pare dhe rasti i Inceneritoreve eshte prova e tij, nje rast skandaloz i vjedhjes qeveritare

  1. Po o loqe po. Ik shko lexo njehere qe te kuptosh si funksionon SPAKu, dhe do kuptosh qe prokuroret e tij jane komplet te pa varur nga kryetari. Se si do shkoi dosja e Incineratoreve kete e kane ne dore vetem prokuroret qe po ndjekin ate dosje. Megjithate mund te te siguroj une me 99.9% qe nuk do shkoi gjekundi

 10. Sekretarja e Aldo Bumçit ka pranuar vizitat e Shkëlzen Berishës në zyrën e ministrit dhe po ashtu ka pranuar se se ai faks është dërguar nga faksi i saj. Shënimi sipër është për t’i treguar vendit ku shkonte, se është për Shkëlzen Berishën dhe nuk ka thënë njeri që është shkrim i Aldo Bumçit. Këtë mund ta thotë Aldo Bumçi nëse do të bashkëpunojë me drejtësinë.

  1. Idiotësia më e madhe në ringritjen e temës së Gërdecit, sa herë që PS ka probleme të korrupsionit, nuk e ka shembullin në botë.
   Po pse ore trushplarë shqiptarë, vërtetë besoni se depot e fabrikës së çmontimit të armëve të biznesmenit Delijorgji në Gërdec, shpërthyen se Shkëlzeni paskej pasur miqësi me Aldo Bumçin ?
   Medemek se po të kishte Shkëlzeni miqësi me Tao Pallën, nuk do të kishte ndodhur ajo tragjedi.
   Gërdeci ishte një aksident tragjik, ku vetë shkaktari i drejtëpërdrejtë i saj, një puntor saldator, gjeti edhe vetë vdekjen.
   Hetimi i asaj ngjarje zgjati gati një vit e ishin specialistë të huaj të kriminalistikës që e zbuluan shkakun, .
   Obori para fabrikës ishte i mbushur me barot të hedhur pa kujdes, e saldatori i ndjerë nga pakujdesia saldonte në obor.
   Shkëndiat e saldimit i dhanë flakën barotit që i ndezur shkoi me shpejtësi deri në depot ku ishin magazinuar predhat e artilerisë, e prej saj ndodhi shpërthimi.
   Fara e keqe e propogandës komuniste të PS, pa u hetuar fare ngjarja, hodhi kushtrimin se “Berisha vrau 26 vetë” e kur doli përfundimi i hetimeve si një aksident tragjik, atëhere u kujtuan qëtë fantazojnë se Shkëlzeni, biri i doktorit paskej pasur gisht në një tjetër çështje, në shitjen e armëve të vjetra, meqë paskej pasur miqësi me ministrin e drejtësisë, Aldo Bumçi.
   U shfrytëzua një deklaratë e një spekullanti amerikan të shitblerjes së armëve, Devirol (në mos ja gabofsha emrin) ku ai bënte përshkrimin e një djali të ri që kishte marë pjesë në proçedurat e shitjes së armëve, e që Tao Pallat e identifikuan si Shkëlzen Berisha.
   Kur u zhvillua në SHBA gjyqi ndaj spekullantit Devirol, ndonëse Shkëlzeni ishte i pranishëm në ate gjyq, , doli se ai nuk e kishte parë asnjëherë Shkëlzenin e jo më të kishte bërë me te marëveshje tregtare.
   Pra aksidenti tragjik i Gërdecit, nuk ka të bëjë fare as me Berishën e as me të birin e po ashtu edhe abuzimet e mëtejme me shitjen e armëve, që nuk ka sepse të lidhet me ate aksident.
   A kanë pasur përgjegjësi për ate aksident tragjik kryeministri Berisha e ministri i mbrojtjes së asaj kohe Mediu ?
   Përgjegjësinë direkte për ate aksident, e kishte pronari i fabrikës Delijorgji një biznesmen mik i Ramës, që nga makutëria për të fituar më shumë, kishte punësuar në fabrikën e tij punëtorë të pa kualifikuar, që nuk ja kishin fare idenë e rregullave të sigurisë me mjetet plasëse.
   Pas tij në rrugë shtetërore, përgjegjësinë direkte e kishte Pinari, që si drejtor në ministrinë e mbrojtjes që mbulonte problemet me armët, që nuk kishte bërë kontroll shtetëror për sigurinë në ate fabrikë.
   Mediu si ministër i mbrojtjes kishte përgjegjesinë që e pati mbajtur në ate detyrë Pinarin, të emëruar nga qeveria e korruptuar e Nanos.
   Veç këtyre, përgjegjesi kishin edhe disa oficerë të lartë të ushtrisë që e kishin detyrë të kontrollonin sigurinë e asaj fabrike, e që rezultoi nga hetimi se nuk e kishin bërë.
   Pas hetimit, të gjithë këta, u dënuan nga gjykata, jo për “vrasje” por për pakujdesi e mos kryerjen e detyrës,
   Edhe Delijorgji, shkaktari kryesor i kësaj tragjedie, nuk u cilësua si vrasës e si mund të quhej e të quhet akoma edhe sot Berisha si vrasës i 26 vetave në Gërdec ?
   Shumë më tepër se Gërdeci ka pasur jetë të humbura në Shqipëri si pasojë e shpërthimit të kanabisit e trafikut të drogave të tjera të forta, apo vrasjeve të pamotivuara të policisë, gjatë qeverisjes Rama.
   Meqë Rama deklaron vazhdimisht kur akuzohet për aferat e tij korruptive se përgjegjësitë janë personale e jo kolektive, atëhere a mos duhet akuzuar Gregu, biri i tij për këto afera ?
   .

   1. Ti i paemer ketu larte qenke i pafyture .Si nuk paska pergjegjesi Sali krimineli ne nje kohe qe ai ka qene kryeminister kur ndodhi tragjedia e Gerdecit

 11. Uroje qe shefi i ri i Spak ta filloje me kriminelin dhe Non Graten Sali Berisha dhe familjen e tij per te gjitha krimet qe kane bere ndaj popullit

 12. Ti i paemer ketu larte qenke i pafyture .Si nuk paska pergjegjesi Sali krimineli ne nje kohe qe ai ka qene kryeminister kur ndodhi tragjedia e Gerdecit

 13. Ti i paemer ketu larte qe ke mbajtur nje fjalim te gjate ne mbrojtje te Sali Gerdecit qenke i pafyture .Si nuk paska pergjegjesi Sali krimineli ne nje kohe qe ai ka qene kryeminister kur ndodhi tragjedia e Gerdecit?

 14. As qe doja tja dija kush do zgjidhej .E para se se zgjidhte vota ime. E dyta perderisa 76 perqind e popullsise nuk kishte besim te kjo reforme ne drejtesi,si kane vepruar deri me sote.Tani qe u zgjodh Z.Dumani ka nje misjon historik qe i fillon me 19 Dhjetor.Ceshtje me emergjente dhe me e domozdoshme qe duhet te filloj hetimin eshte Inceneratoret dhe Porti i Durresit.Nuk eshte as sterelizimi i Beqajt,as ppp e rrugeve,as prishjet e teatrit kombetare,as e godinave te bisneseve te tv agon tv 24 qe jane veprime banditeske ,psikopatike dhe antiligjorete ketij psikopati kryeminister,as gerdeci,as parat ruse te bashes dhe PD, ,as lobimi i metes dhe LSI Blokimi i rames eshte ceshja me emergjences sote ,qe nga prishja e embargos se BE nga rama ndaj rusise qe nato eshte ne lufte te heshtur me rusine dhe ky psikopat i ndyre qe diten shan putinin naten e ndihmon e ndihmon putinin te shesi plera dhe te bleje arme kineze dhe iraniane ne depot e vucicit qe te vrase popullin ukrahinas dhe hapi nje lufte konvecionale qe te vrase popujt e natos dhe shqiptaret qe jane pjese e natos .Pse them inceneratoret dhe Porti i Durresit , dhe embargoja ndaj putinit,sepse keto jane momenti qe Dumani te nderpres vjedhjet e metejsme te rames qe i behen popullit dhe buxhetit te shtetit si dhe armeve qe i shkojne putinit nga thyerja e embargos qe rama i ben putinit.Nese .Z.Dumani diten e hene me 19-12-2022 nuk bllokon dhe pezullon cdo veprim financiar , dhe me keto ramen me vendimet e tij qe po jep miljona per inceneratoret dhe shitjen e portit te durrsit ,ketij aseti kombetar nje te huaji pa asnje arsye madhore,se po tja jepte nje Amerikani,nje Italiani,apo nje antari te natos qe ishte vendimtar ne clirimin e Kosoves, kombi shqiptare do ta sakrifikonte dhe do ta pranonte,Kombi shqiptare do ishte krenar per keta ivestitor gje qe aktualishte na mbajten gjalle jo vetem me ndihmat finabciare qe na kane dhene,por dhe me refugjatet Shqiptare qe mbajne gjalle familjet shqiptare me ndihmat qe i sjellin vendit ,atehere nese se ndalon kete grabitje,Z.Dumani do jeshe para historise shqiptare dhe drejtesise,qe nje dite do rivendoset sesben po aq fajtor sa perbindeshi i parase publike rama dhe ky parlament sharlatan,qe e votoi si robot qe e komandon me nje telekomand si robot ky psikopat kryeminister,qe po ben kete grabitje shekullore qe ju behet shqiptareve dhe vendit.Z.Dumani fitorja jote ne krye te SPAKUT do tregoje,se do jete si e piros apo do jete themeli i nje kthese 360 grade drejtesie dhe epoke te re per Shqiptaret dhe nje shprese per shqiptaret.

 15. “Ka edhe dosje të tjera që janë shpuzë, organizata kriminale që krijoi Berisha në vitin 1997 kur than ë mitingun e Tropojës që Shkëlqim Haklajn e dua gjallë ose vdekur në Tropojë. Pas vrasjes së tij, banda u fut në Tropojë me egërsi të jashtëzakonshme me ndihmën e shtetit dhe strukturave të policisë të asaj kohe. Rol ka luajtur drejtoria e policisë Kukës dhe arritën të vdisnin 100 e ca djem të Tropojës. Dumani ka dijeni për këtë çështje, ka pasur dosje”Jeni merzitur qe dolet bllof o lapsexhinj rublash,por pranoni qe ju donit qe kandidati i rameste fitonte

 16. Ky individ duhet ndëshkuar rëndë. Pikë! Nuk e bëri drejtësia, e cila ishte para Reformës një kartel i vërtetë pushteti që prodhonte e ofronte gjithçka, veç drejtësisë. Ne shpresojmë që ai sistem (pa)drejtësie që merrte urdhra nga Berisha, të ketë rënë me Reformën.

  Të bësh reformë në drejtësi do të thotë para së gjithash që nëse ke vjedhur miliarda, nëse ke dhënë urdhër për krime, nëse refuzon të bashkëpunosh me drejtësinë e madje prish provat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *