• |
ide | kryesore

Qindra hektarë pyje e kullota përfshihen nga zjarri në Klos

-Instant, Lajme, Të fundit

Zjarri i fuqishëm ka  avancuar nga era dhe ka arritur deri në aksin nacional Qafe e Buallit – Klos, duke rrezikuar qarkullimin e automjeteve. Zjarri ndërkohë është përhapur edhe në pyjet e territorit të bashkisë Bulqizë, ku siç shihet nga pamjet i gjithë qyteti i Bulqizës është mbuluar nga tymi.


Dy zjarrëfikëse kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por nuk kanë mundur të neutralizojnë flakët pasi kishin vështirësi për shkak të terrenit.Ndërkohë policia ka nisur hetimet rreth shkaqeve të rënies së zjarrit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *