• |
ide | kryesore

Blake Lively: Nuk do marrë pjesë në Met Gala 2023

Paparazzi, Slider

Blake Lively ka zbuluar së fundmi se nuk do të marrë pjesë në Met Gala 2023.


“Ju nuk do jem,” u tha Lively gazetarëve duke përfshirë PEOPLE kur u pyet n nëse fansat do ta shihnin atë në natën më të madhe vjetore të modës. “Por  do e shikoj.” Më pas ajo bëri shaka për veshjen që do të vishte në shtëpi të hënën e parë të majit, pasi një gazetar e komplimentoi për fustanin që kishte veshur në Met Gala 2022. “Faleminderit. Unë do ta vesh atë në divanin tim, “tha ajo me shaka.Për Met Gala të vitit të kaluar, i cili festoi temën: “Në Amerikë: Një Antologji e Modës”, me kodin e veshjes “Gilded Glamour”, Lively mbërriti në tapetin e kuq me një fustan të frymëzuar nga Statuja e Liria. Ndërsa fansat, të pranishmit e tjerë dhe bashkëshorti i saj Ryan Reynolds shikonin, fustani i saj iu nënshtrua më pas një transformimi shumëngjyrësh. Lively, e cila bashkëkryesoi ngjarjen së bashku me Reynolds vitin e kaluar, nuk është e panjohur për tapetin e kuq të Met Gala, pasi ajo ka marrë pjesë në këtë ngjarje që nga viti 2008.

 Megjithatë, nuk është për t’u habitur që aktorja nuk do të marrë pjesë në ngjarjen e këtij viti, pasi ajo dhe Reynolds së fundmi mirëpritën fëmijën e tyre të katërt. Në rrjetet sociale, lajmi është pritur me zhgënjim nga fansat, të cilët ende shpresonin ta shihnin aktorin duke pozuar në tapetin e kuq të këtij viti. “Çfarë kuptimi ka Met Gala nëse nuk ka Blake Lively?” Një person shkroi në Twitter, ndërsa një tjetër tha: “Një Met Gala pa Blake Lively NUK është njësoj”./Lapsi.al

 1 Comment

  1. Blake & Ryan – nje histori frymezuese e ngadhnjimit te njerezimit mbi llumin e perditshem te Hollivudit weinsteino-epsteinian……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *