• |
ide | kryesore

Alec Baldwin shfaqet në tapetin e kuq pas tragjedisë në “Rust”

Paparazzi, Slider

Alec Baldwin dhe gruaja e tij, Hilaria Baldwin, shfaqën dashurinë e tyre gjatë paraqitjes së parë të aktorit në tapetin e kuq që kur akuzat e tij për të shtënat “Rust” u hoqën.


Dyshja u përqafuan  me njëri-tjetrin ndërsa pozuan për fotografët në Gala Letrare Pranverë e PEN America 2023 në Muzeun Amerikan të Historisë Natyrore në qytetin e Nju Jorkut,


Hilaria ndau foto nga dalja e tyre në mbrëmje, duke shkruar në Instagramin e saj të premten, “Ai ishte i mërzitur me mua sepse e bëra të dilte nga ashensori për një foto… ia vlente. “Ne vishemi kaq rrallë tani sa Edu më pyeti: “Mami, çfarë ke tek syri?” “Grim”, i thashë…Ndihem e gjykuar nga një 2 vjeçar,” shtoi ajo, duke iu referuar një prej shtatë fëmijëve të tyre së bashku. .

Dalja e çiftit  shënon paraqitjen e parë që kur emri i Alec u pastrua në prill mbi vrasjeen të tetorit 2021 të kinematografes 42-vjeçare Halyna Hutchins. Avokatët e Alec, Luke Nikas dhe Alex Spiro, i thanë The Post, “Jemi të kënaqur me vendimin për të pushuar çështjen kundër Alec Baldwin dhe inkurajojmë një hetim të duhur mbi faktet dhe rrethanat e këtij aksidenti tragjik”.

Megjithatë, prokurorja speciale Kari Morrissey i tha CNN se shkarkimi është “i përkohshëm në pritje të hetimeve të mëtejshme” duke pasur parasysh se e bashkëpandehura e Alec, Hannah Gutierrez-Reed, blinduesja e filmit, ende nuk është pastruar./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *