• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori John Beasley

Paparazzi, Slider

John Beasley, aktori më i njohur për punën e tij në shfaqjet televizive The Soul Man dhe Everwood ka ndërruar jetë në moshën 79 vjeçare.


Djali i aktorit, Mike Beasley, e konfirmoi lajmin të martën me një postim zemërthyer në Facebook, duke nderuar babain e tij të ndjerë. “Njeri…ti e di që kjo është një pjesë e jetës…por kjo nuk e bën më të lehtë,” shkroi Majk. “Kam humbur shokun tim më të mirë sot. Ata thonë se nuk duhet të takosh kurrë heronjtë e tu, sepse ata nuk rezultojnë të jenë ata që mendonit se ishin. Kjo është shumë e gabuar. Heroi im ishte babai im.” “Faleminderit për gjithçka. Shpresoj të të kem bërë krenar. Të dua më shumë,” shtoi ai, krahas një fotoje me Beasley.


John filloi të ndiqte pasionin e tij për aktrimin kur ishte në të 40-at. Ai mori meritën e tij të parë të aktrimit në vitin 1989 dhe filloi të punonte rregullisht në film dhe TV që atëherë. Roli i tij më i madh erdhi duke luajtur Irv Harper në dramën familjare televizive Everwood, duke filluar në vitin 2002. Ai gjithashtu pati një rol të madh në serialin sitcom të Cedric the Entertainer The Soul Man, i cili u shfaq nga 2012 deri në 2016.

Rolet shtesë në film përfshijnë Sinister, The Sum of All Fears, The General’s Daughter, Walking Tall, The Mighty Ducks, dhe së fundmi, Firestarter, ndër shumë të tjera. Projekte të tjera televizive përfshijnë CSI, The Lost Room, NCIS, Boston Legal, CSI: Miami, Treme dhe The Mandalorian./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *