• |
ide | kryesore

Busta Rhymes nderohet me çmimin “Lifetime Achievement”

Paparazzi, Slider

Busta Rhymes do të marrë çmimin BET Awards’ Lifetime Achievement në ceremoninë e tyre të vitit 2023, duke njohur ndikimin e tij si reper, tekstshkrues dhe producent diskografike.


Rhymes  do të nderohet në ngjarjen të dielën për të festuar artistët e zinj dhe të pakicave. Në skenë për të festuar trashëgiminë e tij do të ketë një sërë artistësh të famshëm të rap dhe hip-hop, duke përfshirë Bia, Coi Leray dhe Swizz Beatz. Disa të nominuar të tjerë të vitit 2023  që do të performojnë drejtpërdrejt në ceremoni, janë reperi i “Princess Diana”, Ice Spice dhe krijuesi i  hitit “Big Energy”, Latto. Festimet do të përkujtojnë gjithashtu 50-vjetorin e hip-hop-it me performanca nga D-Nice, Jeezy dhe YG, ndër të tjera.Nderimi shënon çmimin e shtatë BET të Rhymes, veçanërisht i pari në 12 vjet. Së fundmi, ai mori në shtëpi katër trofe për octuple-platinumin e tij të certifikuar “Look at Me Now” me Chris Brown dhe Lil’ Wayne në 2011. Rhymes fitoi dy çmimet e tij të para BET në 2006, fitimet e tij të vetme solo. Producenti mori çmimet për performancën më të mirë të  dhe çmimin Move the Crowd.

Një çmim thellësisht prestigjioz, Rhymes i bashkohet një grupi artistësh që bëjnë histori. Themeluar në vitin 2001 me ceremoninë e parë vjetore, të nderuarit e kaluar të Çmimit të Arritjes së Jetës përfshijnë Whitney Houston, Diana Ross, Prince dhe Lionel Richie. Vitin e kaluar, Sean “Diddy” Combs mori titullin në shtëpi./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *