• |
ide | kryesore

Të famshmit që do nderohen me një yll në “Walk of Fame”

Paparazzi, Slider

Klasa e Hollywood Walk of Fame e vitit 2024 është zbuluar. Siç u njoftua të hënën, trotuari i mbushur me yje së shpejti do të përfshijë Kevin Feige, Gal Gadot, Maggie Gyllenhaal, Chris Meledandri, Chris Pine, Christina Ricci dhe Michelle Yeoh për film. Chadwick Boseman, i cili u nda nga jeta në vitin 2020 në moshën 43-vjeçare, do të nderohet gjithashtu pas vdeekjes.


Për TV, të nderuarit do të jenë Ken Jeong, Eugene Levy, Mario Lopez, Jim Nantz, Sheryl Lee Ralph, Michael Schur, Kerry Washington dhe bashkë-prezantuesit e El Gordo y La Flaca, Raúl De Molina dhe Lili Estefan. Futjet e reja muzikore janë Glen Ballard, Toni Braxton, Def Leppard, Charles Fox, Sammy Hagar, Brandy Norwood, Darius Rucker, Gwen Stefani dhe Andre “Dr. Dre” Young. Për performancën live, Jane Krakowski dhe Otis Redding (pas vdekjes) do të njihen, si dhe Angie Martinez për radio dhe Billie Jean King dhe Carl Weathers për argëtim sportiv.“Komiteti i përzgjedhjes, zgjedh me kujdes një grup të nderuarsh çdo vit që përfaqësojnë zhanre të ndryshme të botës së argëtimit,” tha Kryetarja dhe Walk of Famer Ellen K. “Komiteti bëri një  punë të mahnitshme duke zgjedhur këta njerëz shumë të talentuar.”

“Mezi presim të shohim reagimin e secilit të nderuar pasi ata  të kuptojnë se po bëhen pjesë e historisë së Hollivudit me zbulimin e yllit të tyre në vendkalimin më të famshëm në botë”, shtoi ajo. Gadot ndau reagimin e saj ndaj nderimit në Instagram, duke thënë në një video se ajo është “shumë mirënjohëse” dhe “e përulur”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *