• |
ide | kryesore

The Weeknd reagon pas përfundimit të The Idol

Paparazzi, Slider

“The Weeknd” ka reflektuar për fundin e serialit të tij të diskutueshëm HBO, The Idol.


Pas përfundimit të sezonit të së dielës, këngëtari përkujtoi episodin përmes Instagramit me një seri fotosh nga prapaskenat e kastit në xhirime. Postimi u shoqërua edhe me një deklaratë për mirënjohjen e tij për serialin.“Finalja. Jam mirënjohës që e ndaj këtë moment me ju të gjithë ndërsa sezoni po mbaron”, ka shkruar fituesi i Grammy-t në postimin e tij. “Vazhdoni të shtyni vizionin, pavarësisht se sa me gunga është udhëtimi. Jocelyn Forever ” përfundoi ai, duke iu referuar personazhit të aktores së tij Lily-Rose Depp dhe titullit të episodit të fundit.

Seriali, i bashkë-krijuar nga regjisori Sam Levinson, ka bërë tituj për skenat e tij  se*suale. Duke iu drejtuar çështjes gjatë një konference për shtyp të Festivalit të Filmit në Kanë për serialin, Depp mbrojti shfaqjen duke thënë: “Unë mendoj se  Jocelyn është një interpretuese e lindur dhe edukuar. Mendoj se kjo shtrihet në çdo aspekt të jetës së saj, jo vetëm në jetën e saj profesionale”.

Krahas skenave të tepruara  të serialit që u vunë në pikëpyetje, The Idol – i cili ishte gjithashtu subjekt i një ekspozimi të Rolling Stone – është kritikuar për historinë e tij, me The Guardian që e quajti atë “një nga serialet më të këqija të realizuar ndonjëherë”. Vetë performanca e The Weeknd, në veçanti, është kritikuar./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *